Round 1: Bing & Google

Konusu 'İnternet' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 15 Haziran 2009 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  Bing ve Google'un çarpışmasında ilk sonuçlar belli oldu.
  Bing, ortaya çıkalı 2 haftadan fazla bir zaman geçmedi. Ancak Bing, bazı ufak sorunlarına karşın göz doldurdu. New York Times'ın raporlarına göre, Google'ın başı ağrımaya şimdiden başladı.

  Bing, pastadan yüzde 12 pay almayı başardı. Kullanıcıların yüzde 15'i ise en azından birgün boyunca Bing.com'u denediler. Bing henüz çok genç olabilir ama Microsoft, liderlik sözleri vermeye şimdiden başladı.

  Elbette bu tür bir başarı, yalnızca Bing'in iyi özellikleri ile açıklanamaz. Microsoft, Bing için 80 milyon dolarlık bir reklam kampanyası düzenledi. Bazı kaynaklar, bu rakamın 100 milyon dolara yaklaştığı konusunda ısrarcı.
  Google bile Bing'i ciddi bir tehdit olarak görmeye başladı. Kontra-atak hamlelerine hazırlanıyor. Bize de bu rekabeti, keyifle izlemek kalıyor. Çünkü her zaman rekabet tüketiciye fayda sağlar.

  [​IMG]
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  MS'in yeni arama motoru Bing çok iddialı. Peki ama Google'dan daha mı iyi? Bu siteye girin, görün...
  Microsoft'un yeni arama motoru Bing yayında ve gözünü Google'ın tahtına dikmiş durumda. Microsoft Bing'den memnun ama kullanıcıların yaklaşımı doğal olarak daha farklı kriterlere göre şekilleniyor. Öncelikle Google'ın bir alışkanlık haline gelmiş olduğu gerçeği var. Bing'in ilk ve en önemli sorunu Google alışkanlığını yıkmak.

  İkinci konu ise daha sağlıklı arama sonuçları sunabilmek. Bu Bing için daha kolay ulaşılabilir bir hedef gibi görünüyor. Ama yine de son sözü kullanıcılar, yani sizler söyleyeceksiniz. Bing ve Google'dan hangisi daha çok işinize yarıyor? Bunu tespit etmek için derin incelemeler yapmanıza gerek yok. İnternette de tam olarak bu işe yarayacak bir araç bulunuyor. Bu adresten ulaşabileceğiniz "Google vs Bing" sayfası, üst bölümde yapacağınız aramanın sonuçlarını doğrudan her iki arama motorunda birden görüntüleyerek hangisinin sizin için daha sağlıklı sonuçlar verdiğini test etmenize olanak veriyor.
   
 3. OrKuN Well-Known Member

  google bir alışkanlık haline gelmiş bing in işi zoooooor, ayrıca google gibi sonuç veremiyor enazından şimdilik
   

Sayfayı Paylaş