Röfleli Saçlar İçin Bakım

Konusu 'Saç Bakımı' forumundadır ve asliuzun tarafından 18 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. asliuzun Member


  Eğer saçlarınıza röfle görünümü kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey, bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt kadar suyun içerisinde 15 dakika süre ile kaynatmanızdır. Daha sonra saçınızı herhangi bir şampuan ile yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz bu su ile durulayın.
  Kepek Saçlar için
  Ara ara karşılaşılan kepek sorunu olanlar için bu tavsiyemiz size göre. Sizinde yapmanız gereken kereviz suyu ile saçınızı yıkamanızdır. Kereviz suyu saç derisini tekrar canlandırarak, derinin pul pul dökülmesini engelleyecektir.
  Parlaklık İçin
  Saçınızın parlak olması için sirkeli sudan faydalanabilirsiniz. Sirkenin saçlara parlaıklık kazandırdığı uzun zamandır bilinmektedir.
  [​IMG]Evde saç bakımı

  Parlaklığın haricinde güçlü de olmasını isterseniz, tavsiye edebileceğimiz tek şey zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile saçlarınızı tarayarak saçınızında 2 saat süre ile bekletin. Daha sonra herhangi bir şampuan ile yıkayın. Aradaki farkı göreceksiniz.
  Beyazlamayı Önlemek için
  Saçlarda olağan beyazlamanın önüne geçmey veya geciktirmek için bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt suyun içerisinde kaynaktarak şampuan ile yıkadığınız saçınızı bu karışım ile durulayın.
   


Sayfayı Paylaş