Robert Doisneau Google Doodle

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 10 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  Google Doodle Robert Doisneau,
  Robert Doisneau, Robert Doisneau Google Doodle, Google Robert Doisneau Robert, Doisneau 100. Doğum yılı Google

  Robert Doisneau için google logo değiştirdi. Robert Doisneau google logosu oldu. Robert Doisneau için bugün özel gün. Robert Doisneau dünyaya ne katkıda bulundu.

  Robert Doisneau, (d.1912, Gentilly- ö. 1 Nisan 1994,Montrouge),Fransız fotoğrafsanatçısı. Paris'te Estienne Okulu'nda gravür ve taşbaskı (litografi) üzerine eğitim alarak bu konuyu kendine meslek edindi. 1931 -1933 yıllarıarasındaAndréVigneau'nun uygulayıcı asistanlığınıyaptı. Bir süre Renault fabrikalarının fotoğraf servisinde çalıştıktan sonra, çeşitli dergilerde görev yaptı.

  Coşkulu bir mizahın, işlediği konuyla sıcak bir atmosferde aynı potada eritilmesi temelinde çektiği fotoğraflar için Paris metro banliyölerini sıkça kullandı. 2005 yılında bir yapıtının 155 bin Euro fiyatla satıldığı Doisneau, II.Dünya Savaşı'nda aktif olarak asker ve savaş fotoğrafları çekti ve bastı. 1949 - 1952 yılları arasında Vogue dergisinini fotoğrafçılığını üstlendi. İlk eserleri 1992 yılında Oxford Modern Sanatlar Müzesi'ne alındı. Le baiser de l'hôtel de ville adlı yapıtı çeyrek milyon dolara satılmıştı.

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş