Reyhanlı'da Mobeseler Arızalıymış

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve ot-gu tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. ot-gu Genel Sorumlu


  Reyhanlı'da Mobese Skandalı
  Reyhanlıda Mobeseler Patlamayı Kayıt Etmemiş Çünkü olaydan 2 gün önce sistem hatası vermiş ve kayıt Yapmamış. Bu durum planlı mı incelemelerden sonra netleşecek.

  Reyhanlı şoku sürerken, ilçedeki 73 MOBESE kamerasının tamamının birkaç gün önce "sistem arızası" verdiği ve kayıt yapmadığı ortaya çıktı.

  Türkiye'deki en büyük terör saldırısına sahne olan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde, olayı aydınlatmayı kolaylaştıracak MOBESE kameralarının çalışmadığı öğrenildi. Belki de saldırıyı önleyebilecek derecede hayati önem taşıyan MOBESE kameraları geçen hafta sistem hatası verdi ve devre dışı kaldı.

  Güvenlik güçlerinin en büyük ipucu kaynağı olan MOBESE kameralarındaki arızayı gidermek için teknik ekibin çalışma başlattığı ancak patlamaların yaşandığı gün bu arızanın henüz giderilemediği, bu nedenle soruşturmayı kolaylaştıracak kamera görüntüleri elde edilemediği belirtildi.

  İlçe genelindeki 73 MOBESE kamerasının büyük bölümünün patlamaların meydana geldiği noktaları doğrudan gördüğü anlaşıldı. MOBESE'lerdeki "sistem hatası"nın hala onarılamadığı, teknik ekibin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
   


Sayfayı Paylaş