Renaultun C segmentindeki yeni iki aracı satışta

Konusu 'Renault' forumundadır ve OrKuN tarafından 9 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Grand Scenic 45 bin 150, Megane Sport Tourer 39 bin 450 liradan Türkiye'de satışa sunuldu. Grand Scenic ile Megane Sport Tourer'in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, iki yeni aracın da C segmentinde bulunduğunu, bu sınıfın Türkiye'de çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Renault'un Yeni Grand Scenic ile öncüsü olduğu aile tipi tek hacimli (MPV) ürün gamını gençleştirdiğini ifade eden Aybar, ilk iki kuşağın başarılı olmasını sağlayan üstünlüklerinden güç alarak Yeni Grand Scenic'in, Hatchback'lerle yarışan sürüş özelikleriyle birlikte yolcularına daha geniş yaşam alanı ve konfor sunacağını söyledi.

  [​IMG]

  Fransa'da tarihi Scenic üretim merkezi Douai fabrikasının kompakt tek hacimli üretimindeki tüm deneyiminden yararlandığının altını çizen Aybar, "Yeni Grand Scenic'i Türkiye'de, 5 ve 7 koltuklu 1,5 dCi 105 BG olmak üzere dizel motor, Expression ve Privilege olarak iki farklı donanım seviyesiyle tüketicinin beğenisine sunuyoruz. 2010 yılı başında ise 1,4 turbo 130 BG motor ürün gamına eklenecektir" diye konuştu.

  Renault'un, Grand Scenic gamında Renault ECO2 imzalı dizel motoruyla çevreye saygılı yaklaşımını sürdürdüğünü ifade eden İbrahim Aybar, yeni Renault Megane Sport Tourer'in ise yeni Megane ailesinin, Hatchback, Coupe ve Grand Scenic'ten sonra dördüncü modeli olduğunu bildirdi.
  Aybar, "Megane Sport Tourer'i ise Türkiye'de 1,5 dCI 85 BG, 105 BG olmak üzere iki dizel ve 1,6 16v 110 BG benzinli motor seçenekleri, Expression ve Privilege olarak iki farklı donanım seviyesiyle tüketicinin beğenisine sunuyoruz. Palencia (İspanya) fabrikasında, Hatchback ve Coupe ile aynı üretim bandında üretilen Yeni Renault Megane Sport Tourer'in fabrikada üretim sürecinde gerçekleştirilen tüm geliştirmelerden yararlandı."

  Megane Ailesinin temel değerlerinin güvenlik, kalite, çevreye saygı olduğu dile getiren İbrahim Aybar, 2 yıla veya 30 bin kilometreye kadar (daha önce 1 yıl veya 30 bin kilometreye kadar) uzatılan revizyon aralıkları sayesinde azaltılan bakım maliyeti imkanı olduğunu, Yeni Renault Megane Sport Tourer'in 2 motoruyla eşleşen versiyonlarının Renault ECO2 imzası taşıdığını dile getirdi.
  06.10.2009, Salı
   


Sayfayı Paylaş