Renault-Nissan arasında işbirliği

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Zürih Belediyesi Elektrik Kurumu ewz ve Renault-Nissan İttifakı,
  elektrikli araçların kullanımını teşvik etmek amacıyla bir işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği ile taraflar, İsviçre'de sıfır salınımlı ulaşımı hedefliyor. Renault-Nissan İttifakı ile bir karşılıklı mutabakat protokolü imzalayan ewz, kirletici salınımları azaltarak çevreci ulaşıma öncelik verecek. Elektrik prizinden şarj edilen melez ve elektrikli araçlar, enerji kullanımı yönünden son derece verimliler ve seçilen akım tipine göre CO2 emisyonlarının en az dörtte bir oranında azaltılmasını sağlıyor.

  [​IMG]

  Zürih Belediye danışmanı Andres Türler konuyla ilgili olarak, "Ulaşım aynı zamanda 2 bin Watt'lık bir toplum yönünde planlanmalıdır" dedi.
  23 Mart 2009'da Andres Türler ve ETH'den Prof. Guzzella, Zurich 2025 Enerji ve Ulaşım Forumu çerçevesinde elektrikli araçların olanakları ve limitleri konusunda görüşmek üzere Zürih'te bir araya gelecek.
  Nissan International S.A. Başkan Yardımcısı Eric Nicolas, "Sıfır emisyon lehine aktif katılımı ile ileri doğru anlamlı bir adım atan Zürih kenti ile oluşturduğumuz bu işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Zürih Belediyesi Elektrik Kurumu ewz ile yakın işbirliğimiz sayesinde, bu yeni ulaşım çağının gerektirdiği koşulların geliştirilmesi yönünde arzu edilen en iyi baza sahip olacağız" dedi..
  23.03.2009, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş