Renault Laguna GT izlenim

Konusu 'Renault' forumundadır ve OrKuN tarafından 8 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Renault Laguna GT: Yoğun Keyif ve Mutlak Performans (29 Şubat 2008)

  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]

  Özgün ve soylu çizgilere sahip olan Renault Laguna GT seri üretimde ilk kez kullanılan dört yönlü tekerlekli Active Drive şasi ve dizel 2.0 dCi 180 bg ve benzinli 2.0 turbo 205 bg iki özel motor seçeneği ile sunuluyor.

  Renault Laguna bu yeni GT versiyonuyla, sportif lüks binek modeller dünyasında özel bir yere sahip olduğunu gösteriyor. Reel ve hissedilen kalite olgusunu yüksek performans, güvenlik ve sürüş keyfi ile bağdaştırıyor.

  Binek modeller pazarında gerçek bir yenilik oluşturan dört yönlü tekerlekli Active Drive şasi çok sayıda üstünlük içeriyor. Daha yüksek manevra kabiliyeti ve daha da hassas dinamik davranış özelliğinin ötesinde, Renault Laguna GT aracı sezgisel olarak doğru yörüngeye oturtan eşsiz bir direksiyon hassasiyeti ile dikkat çekici sürüş keyfi ve aktif güvenlik düzeyi sunuyor. Düşük hızlarda bile, araç hoş bir kullanım ve anında hissedilen pilotaj keyfi sunuyor. Aktif güvenlik alanında, dört yönlü tekerlekli Active Drive şasi sadece acil fren durumlarında değil, özellikle engelden sakınma manevralarında mükemmel sonuç veriyor. İnce ve seçkin bir dizayna sahip, ekonomik yönden erişilebilir Renault Laguna GT, sağladığı huzurlu sürüş keyfi ile sportif binek otomobiller pazarında yepyeni bir alternatif oluşturuyor.

  GT sembolleri

  Özgün ve soylu tasarımıyla, Renault Laguna GT salt bir sportif bir versiyondan fazlasını sunuyor. Uzun ve öne eğimli kaputu ile daha agresif ön yüzü markanın en dinamik modellerinin karakteristik ızgarası çevreliyor. Siyah maskeli farlar da aracın bu seçkin ön tasarımını tamamlıyorlar. Köklerini Formula 1 yarışlarındaki geliştirmelerden alan Renault Laguna GT geniş ebatlı 18" 225/45 özel Bridgestone Potenza lastiklere sahip. Özel Celsium jantların boşlukları arasından daha büyük frenaj performansı sağlayan, önde 320 mm ve arkada 300 mm çaplı geniş fren diskleri hemen fark ediliyor.

  Dinamik bir form içinde tasarlanan çamurluk ve eşik sacları, çift egzoz çıkışına kadar Active Drive şasinin sıra dışı performansından ipucu veriyorlar. Parlak siyah dikiz aynaları ve füme renkli arka stop lambaları, Renault Laguna GT’nin tasarım alanında da büyük sportif modellerin tüm özelliklerini sergilediğini hatırlatıyorlar.

  Sportif iç mekan

  Aracın dışında B sütunu üzerinde yer alan GT logosu, koltuk sırtlıklarının açık gri nubuk döşemesinde de yer alıyor. Bütün Renault modellerinde olduğu gibi, aracın iç tasarımı araçta yolculuk yapan herkese gerçek bir rahatlık ve kalite hissi veriyor. Delikli alüminyum pedallar, markanın sportif modellerinin karakteristik vites kolu topuzu, koyu karbon deri döşemeli güçlendirilmiş yan destekli koltuklar, özel tasarımlı jantlar gibi çok sayıda sportif nüans GT versiyonunun kendine özgü karakterini hatırlatmaktan geri kalmıyorlar. Kullanılan malzemelerin ve parçaların birleşim kalitesi kullanım keyfini artıran unsurlar olarak ön plana çıkıyor, çünkü kullanım keyfi alanında, Renault Laguna GT sadece en üst düzeyde zevk veren öğelere yer veriyor.

  Performans ön planda

  Renault Laguna GT, teknoloji ve motor tipleri bakımından Laguna ailesinin üst gamında yer alıyor. Performans, sürüş keyfi ve sessizlik yönlerinden sınıfının lideri olan bir motor ailesinin en son geliştirilmiş ürünü olan 2.0 dCi motor 3750 d/d’da 180 bg gibi sıra dışı bir güç üretiyor. Motorun 400 Nm maksimum torku 2000 d/d’dan itibaren kullanımda olabiliyor. Renault Laguna GT’nin benzinli versiyonu ise 16 supaplı 2.0l turbo motorun 5000 d/d’da 205 bg (150 kW) güç ve 3000 d/d’dan itibaren 300 Nm tork üreten bir versiyonu ile donatıldı. Renault Sport (Mégane RS) teknolojisinden gelen bu motor Renault Laguna GT için özel olarak geliştirildi. Yılın 2. yarısında Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda aşamalı olarak satışa sunulacak olan Renault Laguna GT, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyeri ile otomobil severlere tanıtılacak. Active Drive şasisi ve standart olarak donatıldığı özel motorlarıyla, sportif binek modeller segmentinde kendine özgü sıra dışı özelliklerine rağmen erişilebilir fiyat düzeyiyle güçlü bir imaj versiyonu olarak yerini alacak. Bir anlamda, huzur içinde sürüş keyfinin doruğunda olacak.
   


Sayfayı Paylaş