Recep Tayyip Erdoğan Sözleri

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve Aylinn tarafından 28 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Aylinn Well-Known Member


  Türkiye’nin itici gücü demokrasidir.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 67. Genel Kurulu’nda “Demokrasi pedalını 9,5 yıl boyunca olduğu gibi bugün ve bundan sonra da asla yavaşlatmadan çevirmek zorundayız. Türkiye’nin itici gücü demokrasidir. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan, büyütecek olan, 2023 hedeflerine ulaştıracak olan hiç kuşkusuz tıkır tıkır işleyen, kusursuz işleyen, ileri standartlarda işleyen bir demokrasidir.” dedi.

  Türkçe sevginin ve hoşgörünün dilidir.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında “Dünyanın en kadim dillerinden biri olan Türkçe, yüksek bir medeniyetin, yüksek bir kültürün, sevginin ve hoşgörünün dilidir” dedi.

  Tarihin karanlık dönemlerini aydınlatacağız

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 28 Şubat’ın, MÜSİAD’a, MÜSİAD’ın üyelerine karşı, o üyeler gibi nice başarılı iş adamının kolunu kanadını kırmak için yapılmış bir müdahale olduğunu belirterek, “Gençler bunları tekrar yaşamasın diye, çocuklar böyle bir Türkiye’de yaşamasın diye, bizim bu süreçleri çok güçlü şekilde, cesaretle, kararlılıkla sorgulamamız, hakkımızı aramamız, o günlerin de hesabını, hukuk yoluyla sormamız gerekiyor ‘İntikam’ ve ‘Cadı avı’ söylemleriyle konuyu saptıranlara aldırmadan biz 28 Şubat’ı da, 12 Eylül’ü de, 27 Mayıs’ı da sorgulayacak, tarihin bu karanlık dönemlerini inşallah hep birlikte aydınlatacağız” dedi.

  Milletin huzurunda boynumuz kıldan incedir


  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Gençlik Kolları’nın 3. olağan kongresine telekonferans yöntemiyle katıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Bizim milletin huzurunda boynumuz kıldan incedir. Onun haricinde hiç kimsenin huzurunda eğilmeyiz, hiç kimsenin önünde boynumuzu bükmeyiz, hiç kimseye eyvallah demeyiz. Milletin emanetini taşıyoruz. Biz omzumuzda kutsal, mübarek ve son derece kıymetli ve hassas bir emanet taşıyoruz. Biz her zaman diyoruz ki, Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız” dedi.

  Bizim bu millete sevdamız var

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Eren Üniversitesinde düzenlenen, aralarında Bitlis Eren Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi eğitim kurumu, öğrenci pansiyonları, hastane ve süt üretim fabrikasının da bulunduğu tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Bizim bu millete sevdamız var. Bu topraklara sevdamız, aşkımız var. Ve bizim Allah’a muhabbetimiz ve korkumuzdan başka kimseden korkumuz yoktur, bu da böyle biline dedi.

  İstikametimizi millet çizdi, millet çizecek


  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında istikametlerini her zaman milletin çizdiğini ve bundan sonra da sadece milletin çizeceğini söyledi.

  Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak


  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin yıldönümü vesilesiyle yayınladığı mesajında “Bizler, kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin, daha katılımcı bir rol üstlenebildikleri, kamusal haklardan eşit ve adil biçimde yararlanabildikleri örnek bir ülke olabilmek için bundan sonra da var gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, kadınlarımızın toplumsal statüleri ve elde ettiği kazanımlar güçlendikçe; onlar siyasal, toplumsal, kültürel hayata daha fazla katılım imkanı buldukça Türkiye’nin yarınları daha da aydınlık olacaktır” dedi.

  Gençler bizim için siyasetin dinamizmidir

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsmail Eren Spor Tesisleri’nde düzenlenen AK Parti Bitlis İl Gençlik Kolları Kongresi’ne katıldı. Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: “Şunu çok iyi bilmenizi istiyorum; AK Parti’nin Gençlik Kolları, diğer partilerin gençlik kolları gibi sanal değildir, hayali değildir, kağıt üzerinde değildir. Gençler, bu hareketin en merkezindedir. Gençlik, bu hareketin ruhudur, heyecanıdır, dinamizmidir.”

  Hesaplaşma değil, helalleşme günüdür

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinin ardından ilk konuşmasını AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, konuşmasında “Sevgili vatandaşlarım, değerli yol arkadaşlarım; Bir kez daha tekrar etmek istiyorum; kazanan, Türkiye’dir, demokrasimizdir, kardeşliktir. Hiçkimse hüzünlenmesin; hiçkimsenin sevinci, coşkusu diğerlerini üzmesin. Çünki biz hep birlikte Türkiye’yiz. Biz beraberiz, kardeşiz, bunu unutmayın. Her zaman ifade ettiğim gibi bugün hesaplaşma değil helalleşme günüdür.” dedi.

  Özgürce yaşanan bir Türkiye inşa ediyoruz

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Hilton Otel’de düzenlenen Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Türkiye Kararları, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Konferansı’nda İnsanların fikirlerini özgürce ifade edebildiği, özgürce yazabildiği, çizebildiği, söyleyebildiği, özgürce yayın hakkını kullanabildiği bir Türkiye inşa ediyoruz dedi.
   


Sayfayı Paylaş