Range Rover LRX 2011 de üretilecek

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Aralık 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  LAND Rover tarafından ilk defa 2008 Detroit Motor Show’da konsept olarak sergilenen LRX modelinin 2011 yılında Range Rover ürün gamı altında üretileceği açıklandı. Land Rover’ın Gaydon tesislerinde tasarlanan ve geliştirilen araç, markanın bugüne kadar ürettiği en küçük ve en hafif model olacak. Yeni Range Rover, kalite ve verimlilik gibi bir çok konuda ödül almış Halewood’da bulunan fabrikada üretilecek ve 100’ü aşkın ülkede satışa sunulacak. İsmi henüz açıklanmayan yeni modelin, markanın ürün gamına 2011 model olarak eklenmesi planlanlanıyor.

  Land Rover Genel Müdürü Phil Popham yeni araç için şu açıklamayı yaptı: “Küçük Range Rover modelinin üretilecek olması; çalışanlarımız, müşterilerimiz ve satış teşkilatımız için çok güzel bir haber. Bu bizim yatırımlarımıza devam ettiğimizin, müşterilerimiz için yeni araçlar geliştirdiğimizin ve değişen koşullara adapte olabildiğimizin önemli bir göstergesidir. Eklemem gerekir ki; LRX konseptinin seri üretime dönüşmesi konusunda verdiğimiz kararda, müşterilerimizin geri bildirimlerinin büyük etkisi olmuştur”.
  Land Rover Tasarım Direktörü Gerry McGovern ise: "Yeni araç Range Rover ürün gamının doğal bir uzantısı olurken, yeni bir segmentin oluşmasına da yardımcı olacak. Konsept araca çok yakın olacağı gibi , karakteristik Range Rover tasarım özelliklerini de bünyesinde barındıracak.” dedi.
  02.12.2009, Çarşamba
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş