Ramsey 2010-2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu

Konusu 'Moda' forumundadır ve Pelin tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. Pelin Super Moderator


  Ramsey 2010-2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu
  Ramsey, 2010-2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu'nunda, 1920'lerin giyim tarzından modernize edilerek oluşturulan kalıplar, İskoç esintileri ve Pop Art çizgiler dikkat çekiyor.

  Ramsey, 2010-2011 Sonbahar/Kış Koleksiyonu'nu tanıttı. 1920'lerin giyim tarzından modernize edilerek oluşturulan kalıpların dikkat çektiği koleksiyon, modern yaşamın erkeklere getirdiği mücadele ruhunun izlerini taşıyor. Ramsey 2010-2011 kış koleksiyonundaki klasik kesimler, bugünün sıra dışı çizgileriyle birleştirilerek modern tasarımlar eşliğinde kendi tarzından ödün vermeyen erkeklere sunuluyor.

  Modanın ruhunu kavrayan ve yansıtan ürünleriyle erkeğin dünyasına enerjiyi, dinamizmi ve estetiği armağan eden Ramsey, 2010/2011 kış koleksiyonuyla modern ve yenilikçi tarzın rahatlığını ve şıklığını yansıtıyor. Yün, yün-ipek, yün-cashmere karışımlı yüksek bükümlü 120-150'S kumaşların kullanıldığı takım elbise grubunda flaneller öne çıktı. Vücuda yakın kalıpların kullanıldığı takım elbise koleksiyonunda, pantolon belleri düşürülerek daha modern bir görünüme kavuşurken, cep telefonunun zararlı ışınlarından koruyan özel bir tela kullanıldı.
  Genel koleksiyon çizgisini spor, rahat, şık, retro kelimeleri üzerine oluşturan Ramsey Sport ise; 2010-2011 kış koleksiyonunu "Scottish Influence" (İskoç Etkisi) ana teması ile yansıtıyor. İlhamını İskoçya'dan alarak oluşturulan rahat ve spor giysiler ile İngiliz kolej tarzının şık görüntüsünün birleşimiyle ortaya çıkan koleksiyonun genel silueti; lacivert, siyah, kahve, gri gibi retro renk tonları ekru, kırmızı, dijon sarı gibi doğayı yansıtan güçlü tonlarla dengelenerek tamamlandı.

  2010-2011 Ramsey Onyx kış koleksiyonuna ise, 20. yüzyılın en sıra dışı sanat hareketi olan Pop-Art sanatı ve bu hareketin kült ismi Andy Warhol ilham verdi.
  Koleksiyon pop-art sanatının koyu, baskın ve parlak renklerinin kullanıldığı laci-mor-sarı, gri-yeşil-oranj ve siyah-kahve-kırmızı olmak üzere 3 gruba ayrılıyor. Ceket astarlarından t-shirtlere kadar tüm ürün gruplarında kullanılan Andy Warhol'ün kendisi ve pop-art çalışmalarından oluşan baskılar, koleksiyonun en vurgulayıcı özelliklerinden biri olurken fit ve bedene oturan kalıplar, küçük yakalar ve deneysel kesimler koleksiyonun genel silüetini meydana getiriyor.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


 2. Pelin Super Moderator

 3. Pelin Super Moderator

 4. Pelin Super Moderator

Sayfayı Paylaş