Rahim Sarkması Tedavi Edilmezse, Rahim Sarkması Tedavisi

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 23 Haziran 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Rahim Sarkması Tedavi Edilmezse, Rahim Sarkması Tedavisi
  Rahim sarkmalara hekimler tarafından derecelendirilir. Birinci ve iknci derecedeki rahim sarkmaları hiç bir yaş grubunda tedavi edilmez. Üçünçü, dördüncü derecede rahim sarkması varsa tedavi etmeye bir yerde gereksinim oluyor çünkü bacak arasında bir organ dışarı doğru büyüyor. Bu durum kadının yaşamını ciddi bir şekilde etkiler ve yaşam kalitesini oldukça düşürür. Kadın oturamaz ve bu organ sarktığı için o bölgede yaralar oluşabilir. Yaralar süregen olursa orada manin dönüşümlerde yapabilir. Kişi büyük abdestini ve idrarını yapamaz. Hangi yaşta olursa olsun ciddi bir evre 4 organ sarkması kadının yaşamını ciddi bir boyutta engeller. Bunun herhangi bir şekilde mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir. Ameliyatlarla bu durumun önlenmesi mümkündür.

  Nasıl Tedavi Edilir?
  Ailesini tamamlamış bir kadında genital organ sarkması durumunda uygulanan tedavi şekli genellikle rahimin vajina yolundan çıkarılması ve ön ve arka vajina duvarlarındaki fazlalıkların çıkarılması şeklindedir. İdrar kaçırma sorununun tedavi edilmesi için daha farklı ameliyat tekniklerinin kullanılması gerekebilir.

  Genç ve doğum yapmayı düşünen bir kadında ise rahim alınmaksızın yalnızca ön ve arka vajina duvarındaki fazlalıkların alınması yoluna gidilebilir. Bariz bir rahim sarkması durumunda karın yoluyla rahimi yerinde tutan bağlara ulaşılarak bu bağların yukarı çekilmesi yoluna gidilmesi tercih edilebilir.
   


Sayfayı Paylaş