Pseudotropheus Elongatus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 5 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Elongatus Cichlid, Mpanga Cichlid
  Bilimsel Adı: Pseudotropheus Elongatus
  Dağıtım: Afrika/Malawi
  Beslenme: Otobur
  Mizaç: Agresif
  PH: 8.0-8.5
  Sıcaklık: 24C - 28C
  Su Sertliği: Orta-Sert
  Zorluk Seviyesi: 3
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 12 cm
  Cinsiyet: Olgun erkekler daha parlak ve siyah şeritleri daha koyudur.Dişilerde ise sadece kafa rengi mavi, diğer kısımlar kahveremsidir.Erkeklerde, anal yüzgeç üzerinde 6 adet yumurta beneği bulunur. turkeyarena.net
  Bakım: Bakımı zordur ve özel bakım gerekir.Mbuna türleri içinde en agresif balıktır.Kendi bölgesini tüm türlere karşı şiddetli olarak savunur.Diğer sert mbuna türleri yada kendi türleri dışındaki balıklarla bakılmamalıdır.
  Sebze içerikli granül ve pul yemlerle beslenmelidir.Marul , ıspanak kaynatıldıktan sonra verilebilir.Aşırı beslenme veya fazla proteinli yemlerle besleme bloat hastalığına sebep olabilir.
  Nitrat ve nitrite duyarlıdır.Kendi türüne ve diğer türlere karşı çok agresif bir balıktır.Kendi türündeki agresif balıklarla birlikte tutulmalıdır.Akvaryum kayalarla dekore edilmelidir.
  Üretim: Akvaryumda çiftler yer ve bölgelerini belirler.Her ikisi de eşleşme ve yumurtlama döneminde çok agresif ve tanktaki diğer balıklar için tam bir tehlikedir.Bir erkek için, 3 dişi önerilir.Yumurtalar Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.28 günlük kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
  Varyansları
  Ana renkler: Mavi, Kahverengi, Siyah
   


Sayfayı Paylaş