Proton Auto Show'a 5 ayrı model ile katılıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Ekim 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  2008 Auto Show fuarında ULUMOTOR-PROTON olarak, 5 ayrı modeli sergilemeyi planlamaktayız. Sergileyeceğimiz modeller özel olarak Malezya dan getirtilmekte. Bu modellerden iki tanesi ilk defa Türkiye otomotiv piyasasına sunulacak olan PERSONA ve SAGA modelleri. Persona modelini kasım ayında yapılacak olan lansmanla, Saga modelini ise 2009 yılının başında yapılacak olan lansman beraberinde satışa sunmayı hedeflemekteyiz. Sergileyeceğimiz diğer modellerimiz ise, GEN-2 ve SAVVY. Bu modellerimiz hali hazırda satışta olan, fakat araçların üzerinde bazı değişiklikler yapılarak yenilenmiş modeller.

  [​IMG]

  PERSONA, “HAYALİNİZDEKİ STİL” sloganı ile 2008 İstanbul Auto Show Fuarında otomobil kullanıcılarıyla buluşacak olan model, Asya kıtasındaki ülkeler arasında düzenlenen “Frost & Sullivan ASYA Otomotiv Ödülünü” PROTON’a kazandırmasıyla Türkiye pazarında da Gen2 modelinden sonra yeni bir lokomotif model olacağının sinyallerini vermekte.
  Dış görünüşündeki zarafetiyle, Campro motoru, ve bunlara ilaveten güçlü LOTUS sürüş dinamiğini içinde barındıran PERSONA, kullananları etkisi altına alan bir model. Maksimum konfor ve rahatlık için dizayn edilmiş olan Persona da, arka koltukların katlanabilir özelliğe sahip olması Persona kullanıcılarına bagajları için çok daha geniş hacim sağlıyor.
  Zarif dış güzelliği, geniş iç mekan ve bagaj hacminin yanı sıra bu model için özel olarak geliştirilen – IAFM – (geliştirilmiş hava ve yakıt giriş sistemi modeli teknolojisine sahip motoru) ile sınıfın daki diğer otomobilllerden kendini ayırıyor.
  Bu sene Autoshow fuarında B segmentinde SAGA ve C segmentinde PERSONA olmak uzere iki yeni modelimizi tuketiciyle tanıstıracagız. Bunların yanı sıra yeni goruntusuyle GEN2 ve diger modellerimiz SAVVY ve WAJA da fuarda yer alacak modellerimiz arasında
  SAGA, B ust segmentte yer alan bir model. Genis ic yapısı ve guvenlı surus keyfı ile tam bir aile otomobili. SAGA gerek fiyatı gerek yakıt sarfiyatı ve gerekse servis yedek parca konularında ekonomik bir arac. 2009 yılı basında satısa sunulacak olan SAGA modeli ile Proton’ un Pazar payında ciddi artıslar olacagına inanıyoruz.
  GEN2, C segmentinde yer alan bir modelimiz. Lotus izlerini tasımasından dolayı otomotiv pazarında oldukca sevilen ve bugun itibariyle Proton satıslarında lokomotif olan bir urun. Bu modelde yapılan bir takım degisikliklerin bu modelin satıs adetlerine oldukca pozitif bir ivme kazandıracagını simdiden soyleyebiliriz.
  SAVVY, B alt segmentinde yer alan bir modelimiz.Kucuk ama sevimli kasası ile tum genclerin ve bayanların ilgi odagı olmus durumda. Genis bagajı ve ferah ic hacmiyle bu segmentte duyulan her turlu ihtiyaca rahatlıkla cevap verebilen bir model.
  Standımızın tasarımı yaparken sadeliğe ve kurum kimliğine uygun olmasına özen gösterdik. Standın değil modellerimizin ve LOTUS teknolojisinin ön plana çıkmasını özellikle istedik.
  Standımızda 2 ayrı yerde sergileyeceğimiz PERSONA modelimiz Asya kıtasında ödül almış bir otomobil. Şık ve zarif tasarımının yanında Lotus teknolojisinin kullanıldığını otomobile ilk baktığınızda anlayabileceğiniz bir model. Şuanda satılan ülkelerde satış adetleri oldukça yüksek.
  2009 yılından itibaren Türkiye de satılan model sayısının 5’e yükselmesi ve modellerin çeşitli versiyonlarının bulunması ile daha iyi hizmet verebileceğimizi düşünmekteyiz. Ayrıca ticari araç modellerinin ve MPV ile ilgili yeni modellerinde çalışmaları devam etmekte. Onlarında katılımı ile PROTON’un ürün yelpazesi epey genişleyecek.
  Proton, Hibrit teknolojisi üzerinde de ar-ge çalışmalarını sürdürmekte. Gelecek yıllarda üretiminin önemli bir bölümünü hibrite çevirmeyi planlamakta.
  ULUMOTOR 2004 yılında Proton’u tekrar Türkiye pazarına getirdi. 2005 yılı sonuna kadar araç getirmeden sadece alt yapı çalışmaları yaparak geçirildi. Alt yapı çalışmaları; Türkiye’nin her yerinde yetkili servisler açıldı. Araç 7/24 servisi hizmete sokuldu. En önemlisi eski müşterilerin geri kazanılması için çeşitli çalışmalar yapıldı. Ve müşterinin bu markaya olan güveni tekrar kazanıldı.
  2007 yılı Türkiye de seçimler, piyasada oluşan olumsuz havalardan dolayı kötü geçmiş olarak görünse de mevcut hedefimizin %80’ine ulaştık. 2008 senesi hedefimiz ise 2007 hedefimizin yaklaşık 2,5 katı kadardı. Fakat yılın ilk yarısında piyasada yaşanan olumsuzluklardan dolayı bu hedefi revize ettik. Auto Show fuarı ile Proton markasını ve yeni modellerimizi hedef müşteri kitlemize daha iyi tanıtacağımızı düşünüyoruz. Fuarda özellikle vurgulamak istediğimiz konulardan biri Proton’un efsanevi LOTUS’un sahibi olduğu ve dolayısıyla tüm Proton modellerinin Lotus mühendisliği ile üretildiği. Zaten sergileyeceğimiz modellerimizde de ilk baktığınızda bunu çok iyi anlayabilirsiniz..

  [​IMG]
  10.10.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş