Protomelas Spilonotus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Haplochromis Ovatus
  Bilimsel Adı: Protomelas Spilonotus​
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
  Beslenme: Etobur-Kaliteli cichlid yemleri ve canlı/dondurulmuş kankurdu ile beslenme yapılmalı, sprulina diyeti eksik edilmemelidir.
  Mizaç: Barışçıl
  PH: 7.5-8.5
  Sıcaklık: 24C - 27C
  Su Sertliği: Orta-Sert
  Zorluk Seviyesi: 2
  En Az Akvaryum Hacmi: 300 lt
  Maksimum Boy: 30 cm
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkekler mavi renkli, dişiler gri-bej renk ağırlıklıdır. turkeyarena.net
  Bakım: 300 litreden büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Akvaryum bol kayalık olarak dizayn edilmeli, akvarumda kalın bir kum taban bulunmalıdır.Diğer büyük hap türleri ile birarada bulundurulabilir.
  Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yaklaşık 24-40 arası yumurta oluşur.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır.
  Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.
   


Sayfayı Paylaş