Programlarınızı, Sistem Ayarlarınızı ve Dosyalarınızı Yedekleme

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 12 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Windows'un bir kopyasını ve programlarınızın, sistem ayarlarınızın ve dosyalarınızın kopyalarını içeren bir sistem yansıması oluşturabilirsiniz. Daha sonra sistem yansıması, özgün programlardan, ayarlardan ve dosyalardan ayrı bir konuma depolanır. Sabit diskiniz veya bilgisayarınız tamamen bozulacak olursa, bilgisayarınızın içeriklerini geri yüklemek için bu yansımayı kullanabilirsiniz.

  Dosyalarınızı yedeklemek için Windows Yedekleme'yi kullanıyorsanız, dosyalarınız her yedeklendiğinde bir sistem yansıması oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Dosyalar USB flash sürücüye, CD'ye, DVD'ye veya bir sabit sürücüye kaydedilebilir. Sistem yansıması bir sabit sürücüye kaydedilmelidir. Varsayılan olarak sistem yansıması yalnızca Windows'un çalışması için gereken sürücüleri içerir.

  Sistem yansımasına başka sürücüler eklemek isterseniz, sistem yansımasını el ile oluşturmalısınız. Sistem yansımasını el ile oluşturursanız, USB flash sürücüye, CD'ye, DVD'ye veya bir sabit sürücüye kaydedilebilir. Sistem yansımasını el ile oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin. Sistem yansımaları hakkında bilgi için bkz. Sistem görüntüsü nedir?

  Not : Bir sürücünün sistem yansımasının oluşturulması için, sürücünün NTFS dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilmesi gerekir. Sistem yansımasını bir sabit sürücüye veya USB flash sürücüye kaydediyorsanız, NTFS dosya sistemi kullanılarak biçimlendirilmelidir.

  Programlarınızı, sistem ayarlarınızı ve dosyalarınızı yedeklemek için

  1. Yedekleme ve Geri Yükleme'yi açmak için Başlat düğmesini [​IMG], Denetim Masası'nı, Sistem ve Bakım'ı ve ardından Yedekleme ve Geri Yükleme'yi tıklatın.
  2. Sol bölmede Sistem görüntüsü oluştur'u tıklatın ve sihirbazdaki adımları izleyin. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Sistem yansımalarının farklı sürümlerini saklama
  Sistem yansımalarınızı iç veya dış sürücüye ya da CD'ye veya DVD'ye kaydediyorsanız, sistem yansımalarının birçok sürümünü saklayabilirsiniz. İç ve dış sürücülerde, sürücüde boş alan kalmadığında eski sistem yansımaları silinir. Disk alanından tasarruf etmek için, eski sistem yansımalarını el ile silebilirsiniz.

  Sistem yansımalarınızı bir ağ konumuna kaydediyorsanız, her bilgisayar için yalnızca en son sistem yansımasını saklayabilirsiniz. Sistem yansımaları, sürücü\WindowsImageBackup\bilgisayar adı\ biçiminde kaydedilir. Bilgisayarın varolan bir sistem yansıması bulunuyorsa ve aynı bilgisayar için yeni bir sistem yansıması oluşturuyorsanız, yeni sistem yansıması varolanın üzerine yazılır. Varolan sistem yansımasını saklamak istiyorsanız, yeni sistem yansımasını oluşturmadan önce aşağıdaki adımları izleyerek varolan sistem yansımasını farklı bir konuma kopyalayabilirsiniz:
  1. Sistem yansımasının konumuna gidin.
  2. WindowsImageBackup klasörünü yeni bir konuma kopyalayın.
   


Sayfayı Paylaş