Portakal Yağı Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 30 Nisan 2008 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Portakal Yağı Faydaları ve Kullanımı
  Portakal Yağı: Portakal kabuklarının buhar distilasyonu ile elde edilmektedir. Şekerler, müsilaj, uçucu yağ ve bol mitarda C vitamini içerir.

  Portakal Yağının Faydaları: Sakinleştiricidir. Cilde canlılık verir. Hazmı kolaylaştırır. Dişetlerini güçlendirir. Kan dolaşımını düzenler. Sivilce ve akneleri giderir. Mide rahatsızlıklarını geçir. Strese ve yorgunluğa iyi gelir. Romatizmal ağrılarda faydalıdır. Midenin çalışmasına yardımcı olur. Tonik olarak kullanılır. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Soğuk algınlığı, nezle ve gripte faydalıdır. Cildin güzel olmasını sağlar. Cildi sıkılaştırır. Kuru ve hassas ciltlerde dengeleyici olarak kullanılabilir.turkeyarena.net Portakal yağı ile selülitli bölgelere masaj yapılarak selülitlerin azaltılması sağlanır.
   


 2. elif Moderator

  Portakal Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen; yarim fincan suya 3 damla damlatılarak günde 3 defa kullanılır. Haricen: cilde masaj yapılarak sürülür.

  Not: Cilt için kullanırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. El ve cilt için kullanıldığında birebir Tatlı Badem Yağı ile karıştırılıp kullanılır.
   
 3. Hayal18 Active Member

  Yarım saattir portakal yağının kullanılışı hakkında bilgi arıyordum sitenizi çok beğendim çok açıklayıcı bilgiler
   
 4. liano Guest

  Portakal yağı yukarıda mide problemleri için iyi olduğu yazıyor biraz daha açıklayıcı olabilir misiniz? Teşekkürler...
   
 5. Misafir Guest

  Portakal yağını, zeytin yağı ile karıştırıp vücuduma sürebilir miyim? Selülit için zayıflayıp, sıkılaşmak için ne yapmalıyım? Limon yağıda var. Yoksa onunla mı karıştıracağım?
   
 6. EmRe Well-Known Member

  Portakal yağı ile selülitli bölgelere masaj yapılarak selülitlerin azaltılması sağlanır. cilde masaj yapılarak sürülür.

  Not: Cilt için kullanırken nemli pamuk ile cilt temizlenir. El ve cilt için kullanıldığında birebir Tatlı Badem Yağı ile karıştırılıp kullanılır.
   

Sayfayı Paylaş