Porsche'nin Volkswagen'deki payı yüzde 35'e çıktı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Porsche Automobil Holding SE, Volkswagen'deki payını yüzde 35,14'e çıkardı..

  Porsche'den yapılan yazılı açıklamada, Porsche Automobil Holding SE'nin, Volkswagen adi hisselerinin yüzde 4,89'unu alarak, Porsche'nin, Wolfsburg merkezli otomobil üreticisindeki toplam payını yüzde 35,14'e çıkarttığı bildirildi.

  Açıklamada, bu payın, Porsche'nin VW yıllık genel kurulunda kalıcı bir çoğunluğa sahip olmasını sağlarken, oy hakkı itibarıyla yüzde 35'in üzerine çıkarak firmanın, Wolfsburg merkezli grubun fiili kontrolünü elde etmiş olduğu kaydedildi.

  Açıklamada, Volkswagen'in çalışan temsilcilerinin yüzde 35,14'lük pay dolayısıyla Porsche SE'nin fabrika yönetim kurulu ve Porsche SE denetim kurulunda yer alacakları ve Porsche SE'nin fabrika yönetim kurulunun artan pay ile ilgili bilgilendirileceği, kuruldan kendini yeniden düzenlemesinin isteneceği belirtildi.

  Porsche Üst Yöneticisi (CEO) Wendelin Wiedeking de konuyla ilgili değerlendirmesinde, "Volkswagen içindeki paylarını yüzde 50'nin üzerine çıkarma hedeflerinin devam ettiğini, attıkları yeni adımla yüzde 50'lik hedef için yollarına yeni bir kilometre taşı eklediklerini" vurguladı.

  Wiedeking, fabrika yönetim kurulu ve denetim kurulundaki Porsche ve Volkswagen çalışan temsilcileri arasındaki işbirliğinin, her iki şirketin, birbirinin konumunu daha iyi anlamasına, daha yapıcı ve ileriye dönük bir ortak birlikteliği sağlamasına yardımcı olacağından emin olduğunu ifade etti. Açıklamada, Volkswagen'deki ilave pay artışının gelecek aylarda gerçekleşmesinin beklendiği de kaydedildi.

  [​IMG]
  [​IMG]

  22.09.2008, Pazartesi
   


Sayfayı Paylaş