Porsche den model atağı

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Spor otomobil üreticisi konumundayken, lüks 4x4 pazarına girerek dünyanın en çok kár eden şirketlerinden biri haline gelen Porsche, 2009 yılında da üç yeni model ve ilk dizel motorlu aracını piyasaya sürerek başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

  [​IMG]

  Yeni modeli Panamera ile spor otomobil kavramına farklı bir boyut getirmeyi hedefleyen Alman üretici, 4 kapılı coupe mantığında tasarladığı aracı ile oldukça iddialı. Safkan sürüş keyfini maksimum güvenlik ve performansla birleştiren Porsche’nin dördüncü model serisi 2+2 oturma düzeninde tasarlanmış. 1 milyar Euro’luk yatırımla geliştirilen Panamera’nın yıllık satış hedefi 20 bin adet.

  Alman üreticinin bir diğer yeniliği ise ciddi bir makyaj operasyonu geçiren Cayman ve Boxter model serisi.

  Porsche’nin en büyük yeniliği ise kuşkusuz dizel motorlu Cayenne olacak. Geçtiğimiz yıl markanın karakterine aykırı olduğunu gerekçe göstererek hiç bir zaman dizel motorlu bir model üretmeyeceğini açıklayan Porsche, şimdi de Cayenne Dizel’i 2009 yılının Şubat ayında yollara çıkarmaya hazırlanıyor. Üretimine önümüzdeki yıl başlanacak olan dizel Cayenne’de, Audi Q7’de de görev yapan 3.0 litre 240 beygir gücündeki V6 dizel motor görev yapacak.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  26.11.2008, Çarşamba
   


Sayfayı Paylaş