Porsche Cenevre de iki Dünya lansmanı yapacak

Konusu 'Diğer Markalar' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Porsche’nin iki yeni modeli;
  911 GT3 ve Cayenne Diesel Cenevre Fuarı’nda ilk kez halkla buluşacak. Porsche, 2009 Cenevre Motor Show’da iki dünya lansmanı yapıyor; 911 GT3 ve Cayenne Diesel. İlk kez halka sunulacak olan bu iki model, Porsche’nin hem geleneğe hem de geleceğe odaklanan model yelpazesinin güçlü yönlerini, dinamik performansı ve olağanüstü ekonomik çalışma özelliklerini simgeliyor.

  [​IMG]

  Performans ve sürüş dinamikleri açısından gelişme kaydeden yeni 911 GT3, bir önceki modele göre daha güçlü, daha hızlı, çevik ve dinamik. Kendini kanıtlamış bir motor olan normal emmeli altı silindirli ünitenin azami güç çıkışı, eski modele göre 20 hp artışla şimdi 435 hp’ye ulaştı. Yol performansı da uygun şekilde artan yeni GT3, 100km/s’ye 4,1 saniyede hızlanıyor ve 312 km/s’lik azami hız sergiliyor.

  Yüksek teknoloji ürünü aerodinamik değişiklikler GT3’ün yeni görünümüne katkıda bulunurken, otomobilin bastırma kuvvetlerini de önceki modele göre iki kattan daha fazla artırıyor. Porsche GT3’deki bir diğer yenilik ise, sportif PSM Porsche Denge Yönetimi sisteminin ilk kez kullanılıyor olması.
  Porsche’nin Cenevre’de tanıttığı ikinci yeni model Cayenne Diesel. Porsche’nin dinamik ve çok yönlü SUV’sinin, ekonomik ve yüksek torklu güç ünitesiyle birleşimiyle ortaya çıkan Cayenne Diesel, özellikle uzun mesafeli seyirlerde ve römork çekerken önemli avantajlar sunuyor.
  Cayenne’in muhteşem sürüş dinamikleri, güvenlik ve arazi özelliklerinin de eklenmesiyle sıra dışı bir hal alan Cayenne Diesel, V6 motorlu benzinli versiyonlarıyla aynı görünüme ve duruşa sahip. Üç litre hacimli, ekstra rahat çalışan ve geliştirilmiş V6 güç ünitesi, 214 km/s’lik azami hız için yeterli olan 240 hp’lik azami güç çıkışı üretiyor. Dikkat çeken bir özellik de motorun, sadece 2,000 d/dk’da 550 Nm gibi tork değerine ulaşıyor olması.

  100 lt yakıt deposuyla 1,000 km mesafe kat ediyor

  Standart olarak donatılan Tiptronic S şanzımanıyla 100 km/s’e 8,3 saniyede ulaşan yeni Cayenne, performansında da üstün nitelikler sergileyerek Porsche’nin tipik tarzını her yönden ortaya koyuyor. Yeni motorun öne çıkan en önemli özelliği olağanüstü ekonomik kullanımı: 100 km’de ortalama 9,3 lt dizel yakıt tüketimi değerine sahip Cayenne Diesel, 100 lt yakıt deposuyla 1,000 km gibi sıra dışı bir mesafeyi bir depoyla kat edebiliyor.
  Cayenne Diesel sadece Porsche’nin altı ileri Tiptronic S otomatik şanzımanıyla sunulacak. Dizel motorun özelliklerine göre ayarlanmış PSM Porsche Denge Yönetimi sisteminin sunulduğu Cayenne Diesel’de ayrıca akıllı PTM Porsche Çekiş Yönetimi sistemi hem çok iyi asfalt hem de çok iyi arazide sürüş niteliklerinin ideal birliğini sağlayarak, motor gücünü ön ve arka tekerlekler arasında uygun şekilde dağıtıyor.
  03.03.2009, Salı
   


 2. OrKuN Well-Known Member

Sayfayı Paylaş