Popular Science Türkiye'de

Konusu 'Teknoloji Haberleri' forumundadır ve Balako tarafından 29 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  Dünyanın en popüler bilim ve teknoloji dergilerinden biri olan Popular Science, Mayıs ayında Türkçe olarak Türkiye'ye geliyor.

  [​IMG]

  Amerika’da tam 140 yıldır yayınlanan popüler bilim ve teknoloji dergisi Popular Science, Doğan Burda Dergi grubu bünyesinde Mayıs ayında Türkiye’de okurlarıyla buluşuyor. Okuyucularına bilim, inovasyon ve teknoloji konularında keyifli makalelerle bilgi veren Popular Science, geleceğe her zaman pozitif bir bakış açısıyla yaklaşıyor.

  Popular Science, her ay farklı yazılar ve yazarlarla “yeni ne var?, gelecek ne?”yi veren bir rehber niteliği taşıyor. Dergi, bilim ve günlük hayatın kesişmesini yakın geleceği vererek irdeliyor. Herkesin her gün severek okuyacağı bir içeriğe sahip olan derginin en önemli özelliklerinden biri de illüstrasyonları.

  GELECEĞİ BUGÜNDEN YAŞAMAK…

  Popular Science’ı 140 yıldır vazgeçilmez kılan en önemli özelliği sadece geleceği vermesi değil, nasıl verdiği. Bilim aslında sanılandan çok daha popüler bir olgu. I-phone’dan enerjiye, bilim ve teknoloji günümüzün en sıcak konularından. İnsanlar yaşadıkları dünyadan, bugünden, yarından ve 20 yıl sonrasından ne bekleyebileceklerini merak ediyorlar. Popular Science 140 yıldır bu cevapları ulaştırıyor ve geleceği bugünden yaşatıyor.

  POPULAR SCIENCE OKURLARI…

  Amerika’da 1.3 milyon satan dergi bilim ve teknolojiye önem veren, eğitim seviyesi yüksek, elit bir okur kitlesi tarafından takip ediliyor. Popular Science okurları geleceği bugünden yaşamak istiyorlar. Bu nedenle tüm yeni teknolojileri ve yeni ürünleri en erken benimseyen tüketiciler arasında yer alıyorlar. Diğer taraftan, Popular Science okurları tüm tanıdıkları için birer fikir önderi. Onların kullandığı ürünler “güvenilir ve yenilikçi ürün” algısı yaratıyor. Hibrit otomobillerden Akıllı TV’lere, iletişim teknolojilerine kadar hemen her konuda tavsiyeler Popular Science okurlarından alınıyor...

  HER AY POPULAR SCIENCE’TA

  ÖZEL DOSYALAR: Geleceğin teknolojileri, bilimsel öngörüler ve gelecekteki yaşam hakkında titizlikle ve kapsamlı araştırmalar sonucunda hazırlanmış çok özel makaleler … Örneğin Otomobillerin Geleceği, Uzayda Yaşam, Gelecekte Şehir Hayatı ya da Uçakların Geleceği gibi popüler konular işleniyor. Sadece Popular Science’da görülebilen yüksek kalitedeki illüstrasyonlar sayesinde ise okurların geleceği şimdiden yaşama hissini tatmaları sağlanıyor.

  MEGAPİKSEL: Bilim ve teknoloji dünyasından çok özel ve detaylı resimler bu bölümde yayınlanıyor. Üst seviye otomobillerin detaylarından nanoteknolojiye kadar geniş bir yelpazede sunuluyor.

  NE VAR NE YOK: Bu bölüm hayatımızda devrim yaratan teknolojilere ve ürünlere odaklanıyor. Telefon ve bilgisayarlardan otomobil ve ev aletlerine kadar, geleceği bugünden bizlere sunan tüm yenilikçi ürünler burada.

  HABERLER: Bu bölüm her ay tüm dünyada bilim ve teknoloji alanındaki keşiflere, gelişmelere ve tartışmalara geçiş kapısı. İlham kaynağı olacak sürprizler ve eğlenceli detaylarla zenginleştirilmiş haberler Popular Science’da.

  NASIL YAPILIR?: Bilim ve teknolojiyi kullanarak hayatı kolaylaştırmanın ve daha eğlenceli hale getirmenin yolları bu bölümde... İpuçları, Kendin-Yap projeleri ve sürpriz çözümler her ay okurlarla buluşuyor.

  BİLGİ HAVUZU: Aklımızdaki tüm ilginç soruların ve bilinmeyenlerin cevapları bilgi havuzunda...

  POPULAR SCIENCE’TAN SATIRBAŞLARI

  “Ay’da su bulunabileceğini 1892’de yazdı. 2009’da bulundu.”
  “Otomobillerin uçabileceğini ilk kez 1926’da yazdı. 2012’de gerçek oldu.”
  “Yapay kalp nakli yapılabileceğini 1929’da yazdı. 1982’de yapıldı.”
  “Henüz ‘robot’ fikri bile hayalken robotların koku alabileceklerini 1931’de yazdı. 2007’de gerçek oldu.”
  “İnsanlarda yüz nakli yapılabileceğini 1934’de yazdı. 2010’da yapıldı.”
  “Uzay istasyonu fikrini ilk kez 1951’de yazdı. 1971’de gerçek oldu.”
   


Sayfayı Paylaş