Polonezköy Nasıl Gidilir, Polonezköy Ulaşım

Konusu 'İstanbul' forumundadır ve GamZe tarafından 15 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Polonezköy Nasıl Gidilir
  polonezköy ulaşım otobüs, polonezköye nasıl gidilir otobüs, polonezköy otobüsleri
  Polonezköy'e ulaşım için en kolay ve konforlu seçenek; Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve yeni Riva yolu üzerinden. Avrupa yakasından gelenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü geçtikten sonraki ilk sapak, Anadolu yakasından gelenler için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü son çıkış olan "KAVACIK" sapağından girdikten sonra biraz ilerledikten sonra "YENİ OTOBAN (Riva Yolu)" na girilir. Düz olarak ilerleyen ve köprü altından giden yol, yeni otobandır. Düz olarak devam edin, sağdaki tali yola girmeyin. Ayrıca burada POLONEZKÖY tabelasını da göreceksiniz.

  Yeni yol asfalt ve çok konforlu. Viyadüklerden ilerlerken sağ tarafınızda Acarkent'i göreceksiniz.

  Bu yolda yaklaşık 4,5 km. gittikten sonra sağa "Polonezköy" sapağını göreceksiniz. Otobandan buradan çıkarak içeri doğru ilerlemeye ve sık sık karşınıza çıkacak "Polonezköy" tabelalarını izlemeye devam edin.

  Bir müddet sonra karşınıza çıkacak dört yoldan yine "Polonezköy" tabelasının gösterdiği istikamette düz devam edin. Dört yoldan yaklaşık 2,5 km. sonra yine "Polonezköy" tabelasının gösterdiği istikamette sola doğru devam ederek ilerleyin. Yaklaşık 3,5 km. sonra Polonezköy'e ulaşacaksınız.

  Kavacık sapapağından sonra yeni yol üzerinden Polonezköy 13-14 kilometre kadar.

  Kavacık üzerinden ikinci seçeneğiniz; Kavacık çıkışından sonra yeni yola girmeyip sağa saparak BP benzin istasyonu önünden ilerleyerek de Çavuşbaşı üzerinden yine Polonezköy tabelalarını izleyerek Polonezköy'e ulaşmak mümkün.

  TEM üzerinden üçüncü seçeneğiniz; TEM’in “Ümraniye Sarıgazi” çıkısından Eski şile yolu istikametine yönelip, Alemdağ’a gelindiğinde Cumhuriyet köyü doğrultusunda ilerleyip, Cumhuriyet köyüne gelindiğinde de sola dönerek ulaşılabilir.

  Beykoz üzerinden dördüncü seçeneğiniz; Beykoz üzerinden Toygar’a oradan Mahmut Şevket Paşa’ya, oradan da Üçpınarlar mevkiine güneye yönelerek ulaşılabilir.

  Önemli Not: Polonezköy'e İETT Otobüsü, Minibüs veya Dolmuş gibi toplu taşıma araçları yoktur.
   


Sayfayı Paylaş