Pike Cichlid-Melanochromis Chipokae, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/MBuna Türler
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Pike Cichlid
  Bilimsel Adı: Melanochromis Chipokae
  Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü, Kayalık habitat ve orta bölgeler
  Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
  Mizaç: Aşırı bölgeci ve çok Agresif.
  PH: 7.0-8.5
  Sıcaklık: 22C - 27C
  Su Sertliği: Sert
  Zorluk Seviyesi: 4
  En Az Akvaryum Hacmi: 150 lt
  Maksimum Boy: 11 cm
  Ana renkler: Sarı, Mavi
  Cinsiyet: Erkeklerde vücut rengi mavi.Dişilerde ise sarıdır.Erkek yan çizgisi açık gri renginde, Dişilerde ise kahverengi bir yatay şerit ve turuncu bir kuyruk vardır.
  Bakım: Yeni başlayanlar için ve karma cichlid akvaryumları için ideal bir balık değildir.Bunun sebebi aşırı agresif olmasındandır.Akvaryum baskın erkeklerin diğerlerini göremeyecek şekilde plastik bitkiler ve yatay kayalarla dizayn edilmelidir.
  Sebze ve protein içerikli granül yemler ve canlı yemlerle beslenmelidir.Kaya dekorları ile mağaralar oluşturulmalıdır.Kum kazmayı sevdiklerinden, kayaların yıkılma riskine karşı tedbir alınmalıdır.Baskın erkeklrin, diğer erkekleri öldürme ihtimali vardır. turkeyarena.net
  Üretim: Bir erkek için, 4-5 dişi önerilir.Üreme tankında, kayalarla dekore edilmiş mağaralara ihtiyaç vardır.Ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.4 haftalık kuluçka dönemi vardır.Yavrular, ilk 10 gün taze gıda ve artemia ile beslenebilir.Ağızda kukuçka döneminde, erkek ve diğer dişiler tanktan çıkarılmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş