Picasso fırçayı bu kez C3 e attı

Konusu 'Citroen' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Avrupa’da C4 Picasso’yla
  MPV (çok amaçlı araç) sınıfının lideri olan Citroen, şimdi bu gücünü C3 Picasso’yla artırmaya hazırlanıyor. Küçük MPV segmentinde mücadele edecek olan C3 Picasso, Nisan sonunda Türkiye’de satışa sunulacak. Şirin tasarımı ile dikkat çeken araç, markanın yeni tasarım anlayışını yansıtıyor.

  [​IMG]

  Yüksek motor kaputu ve iki parçadan oluşan A sütunu ve bombeli ön camı ile konsept otomobil görüntüsü çizen araç, özgün bir tasarıma sahip. Yüksek ve kalın ön tampon üzerinde kaputa uzanan farlar, altında iri siyah çerçeveler içindeki sis farları ve onların da altında süs amaçlı hava kanalı çerçeveleriyle dikkat çekiyor. Yandan bakıldığında yüksek yapısı ve tavan rayları nedeni ile küçük bir 4x4 gibi görünen aracın arka kısmında ise yükseğe konumlandırılmış stop grubu göze çarpıyor. C3 Picasso, konsept otomobil görüntüsünü iç mekanda da sürdürüyor. Baştan aşağı özgün bir tasarıma sahip olan aracın iç mekanının da diğer Citroen modellerinden farklı olmasını isteyen mühendisler, C3 Picasso’ya özel bir konsol tasarlamışlar. Kokpitin ortasına yerleştirilen merkezi gösterge paneline sahip olan C3 Picasso, yeni direksiyon simidi, havalandırma ızgaraları ve konsol dizaynıyla da farklılaşıyor. MPV segmentinde yeralması nedeniyle aracın içinde pek çok fonksiyonel saklama gözü bulunuyor.

  İKİSİ DİZEL ÜÇ MOTOR

  Ford Fusion, Opel Meriva, Renault Modus, Nissan Note modellerinin yer aldığı küçük minivan segmentindeki rekabati kızıştıracak olan C3 Picasso’nun Türkiye pazarına Nisan ayı sonlarına doğru çıkacak. Aracın fiyatı henüz belirlenmemiş olsa da mevcut C3 modelinden yüzde 10-15 daha yüksek fiyata sahip olacağı belirtiliyor. Yıllık 350 adet C3 Picasso satış hedefleyen Citroen, aracı 3 farklı motor seçeneği ile Türkiye’de satışa sunacak. Yeni C3 Picasso Türkiye’de, 1.6 litre 90 ve 110 beygir dizel, 1.4 litre 95 beygir benzinli motor seçenekleriyle satılacak. Avrupa için BMW ile geliştirilen 120 beygir gücündeki benzinli motor, Türkiye’ye ithal edilmeyecek. Yeni araç, standart 4 disk fren, yüksek konumlandırılan koltuklar, 500 litre bagaj hacmi, yarı şeffaf devir saati ile hız göstergesi, yekpare cam tavan, ESP gibi donanımlara sahip..
  05.03.2009, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş