PHILIPS Smart TV, Televizyondan Fazlasını İsteyenlere

Konusu 'Ev Teknolojileri' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 21 Ekim 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  LCD TV'lerle birlikte televizyon teknolojisi tekrardan gelisme gosterdi ve gercektende iyi oldu. Yeni yeni evde sinama ve tv izlemekten keyif almaya basladik diyebilirim.
  İşte Yeni nesil Philips TV'ler; gelişen Smart TV arayüzü, ödüllü görüntü kalitesi ve oyun dünyasına getirdiği yeniliklerle bir televizyondan daha fazlasını sunmaya devam ediyor. Ambilight teknolojisiyle gerçek sinema deneyimini evinize getirirken, farklı ihtiyaçlara uygun ekran ölçüleriyle Philips Smart TV'ler, kolay kullanılan arayüzü ve her geçen gün daha da artan yepyeni içerikleriyle geliyor.

  "Simply Share", "Control", "Net TV", ve "Program" alt segmentlerini Smart TV ana konseptinde birleştiren Philips, iyi bir televizyondan çok daha fazlasını sunuyor. Philips Smart TV, 2011 yılında satışa sunulan; Philips 6000, 7000, 8000, 9000 , Designline ve Cinema 21:9 Platinum ile Gold serisi TV'lerde, ayrıca 2009 ile 2010yılındasatılan internet bağlantılı Philips TV'lerde yer alıyor.

  Çok sayıda seçkin ve zengin içerikli uygulama, haber, bilgi kanalları,seç-izle platformu ve sosyal ağ desteği gibi yenilikler, yeni nesil Smart TV kullanıcılarını bekliyor. Smart TV arayüzünde yer alan görüntü içinde görüntü özelliği (Multiview) sayesinde, kullanıcılar bir yandan TV programlarını izlerken, bir yandan da internet bağlantılı içerikleritakip edebiliyor. Üstelik Smart TV'nin özel arayüzü, kullanıcı profiline uygun program önerileri ve yayın bilgileri gibi özellikleri de ekrana taşıyor. Tüm PhilipsSmartTV'ler; Avrupa, Rusya ve Latin Amerika'da sunulan program ve uygulamalara erişim için Net TV arayüzüne sahip.

  2011 yılında EISA tarafından en iyi 3D TV ve en iyi LCD TV ödüllerine layık görülen oyun, internet ve uygulama dünyasını bir araya toplayan Philips Smart TV, zengin Türkçe içeriği ile dikkat çekici. On üçü çok yakında aktif olacak toplam on yedi farklı Türkçe uygulamayı Türk kullanıcısının beğenisine sunan Philips Smart TV'de; "Fox", "NTV", "NTV Spor", "Bloomberg HT", "HaberTürk", "CNN Türk", "A Haber", "SporX", "Hürriyet", "Küre TV", "Devlet Meteoroloji", "Engin TV Rehberi", "IPShop" alışveriş portalı, "Emlak TV", "Radyo FM", "TV'de film keyfi", "Son Kaç" uygulamaları yer alıyor. NTV, NTV Spor, Engin TV Rehberi, SporX uygulamaları hali hazırda aktif olarak yayında. Diğer uygulamalar ise Kasım ayı itibarıyla aktif hale gelecek.

  [​IMG]
   


 2. GuNaHKaR Well-Known Member

  Oyun tutkunlarına önem veriyor
  IFA 2008'de ilk Smart TV uygulama ekranını kullanıcılarla tanıştıran Philips, lokal uygulamalarıyla da bu alandaki iddiasını sürdürmekte kararlı.

  Philips TV ürün grubu, donanım açısından da son derece zengin. "Performans Serisi", "DesignLine Serisi" ve "Cinema 21:9" Serisi ile birçok farklı ekran boyutunda görüntü seçeneği sunan Philips TV'ler, aynı zamanda dünyanın ilk sinema orantılı Smart TV'si olma özelliğine de sahip.

  Philips Smart TV sunduğu özelliklerle oyun tutkunlarını ayrı bir yerde tutuyor.

  Artık iki ekrana ihtiyaç duyulan oyunlarda yarım ekrana sığmaya gerek yok. Philips'e özgü tam ekran oyun özelliği sayesinde bölünmüş ekrana sahip oyunlarda, oyuncular aynı anda aynı televizyonda kendi oyunlarını tam ekran görebiliyor. Philips TV'leri farklı kılan bir diğer önemli görsel özellik ise Ambilight. Ambilight ışığı;kesintisiz hareket sürekliliğine sahip oluşu, odanın aydınlık seviyesine hassas oluşu ve ten renklerine uyumu ile benzersiz.

  Philips Smart TV deneyimi Philips Türkiye Facebook sayfasında kullanıcılarla paylaşılıyor. "Smart TV'ni kur", "Smartphone'unu TV kumandası olarak tanıt", "En sevdiğin oyunu oyna", "En sevdiğin filmi izle" gibi aşamalarla, Philips Smart TV keyfini ilk yaşayanlardan biri siz olabilirsiniz.

  Philips Smart TV'ye renkli lansman
  Philips Smart TV konsepti, İstanbul Kanyon AVM'de düzenlenen renkli bir organizasyonla tanıtıldı. Ünlü radyo programcıları Bay J ve Geveze'nin sunum ve performanslarıyla renklenen gecede,Philips Smart TV'nin eğlenceli ve işlevsel özellikleri interaktif sunumlarla tanıtıldı.

  Bay J ve Geveze'nin canlı müzik performansları ise geceyi daha da renklendirdi. Kanyon House Cafe'de gerçekleşen basın toplantısında ise basın mensupları Philips Smart TV serisini yakından inceleme fırsatı buldu.
   

Sayfayı Paylaş