Phase One 645DF

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Phase One 645DF

  [​IMG]
  Phase One yeni orta format pro kamerası olan Phase One 645DF'in tanıtımını gerçekleştirdi,Firmanın, üstün kalitede görüntü kaydetme ve kolay kullanım özellikleri konusunda Mamiya Digital Imaging ile işbirliği yaptığı Phase One 645DF fotoğraf makinesi 1/1600 sn'ye ulaşan enstantane değeri ile flaş senkronizasyon hız standartlarını değiştiriyor. Phase One yeni fotoğraf makinesinin yanında yaprak diyafram yapılı 55 mm, 80 mm ve 110 mm üç yeni objektifine de tanıttı Her biri f/2.8 diyafram değerine sahip olan objektifler ağırlıklı olarak Phase One 645DF fotoğraf makinesiyle kullanılacakları göz önünde tutularak tasarlanmışlar.

  Phase One 645 fotoğraf makinesinin gövde olarak 5.990 USD / 4.390 Euro'dan başlayan fiyatlarla 2009'un dördüncü çeyreği içerisinde piyasaya sunulması bekleniyor. Yeni lens modellerinin de 2.490 USD / 1.790 Euro'dan başlayan fiyatlarla yine 2009 yılı sonuna varmadan raflardaki yerlerini almaları bekleniyor.
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  Hayırlı olsun fotoğraf severlere, orta format derken tam profosyonel bir makine değil onu anladım yanlışsa düzelt emre, fiyat biraz pahalı gibime gelde yalnız ;)
   
 3. pult Well-Known Member

  Oğuz,orta formatın ne olduğunu biraz açıklayayım.

  Orta format fotokameralar,eski SLR makinelerde olan 120 ve 220 roll olarak bilinen film ve bu filmleri kullanan foto kameralara denirdi,şimdi bu filmlerin yerini orta formatta yüksek megapikseli olan makinelere bıraktı,orta format makineler genelde stüdyo ortamında yüksek megapikselin ve makinenin bu ortamlar için dizayn edilmiş mükemmel donanım yeteneğinden dolayı kullanılırlar,sadece profesyonel stüdyo fotoğrafçılarının kullandığı bir segmenttir bu kameralar.
  orta formatın dünyada sınırlı üreticisi vardır en çok bilinen ve tercih edilenleri ise mamiya,Hasselblad ve birazda Phase One'dir,bu makineler donanım yapısının ve objektiflerinin özel olması sebebiyle biraz pahalıdırlar:).
   
 4. OrKuN Well-Known Member

  teşekkurler pult, fotoğrafçılık konusunda bizleride baya bilgilendiriyosun, makine deyince bildiğimiz canon, nikon, sony, kodak gibi markaları biliyoruz, saymış olduğun mamiya, Hasselblad ve Phase one markaları ilk defa senin ağzından duyuyorum daha öğreneceğimiz çok şey var anlaşılan.
   
 5. pult Well-Known Member

  SeRKaN,ben teşekkür ederim,Fotoğrafçılık konusunda merak ettiğiniz ne olursa her zaman dilimin döndüğünce ve bilgim dahilinde paylaşmaya çalışırımtpx
   

Sayfayı Paylaş