Peugeot Bipper, 'Van of the Year 2009' seçildi

Konusu 'Peugeot' forumundadır ve OrKuN tarafından 26 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Peugeot Bipper’ın “2009 Van of the Year” ödülüne layık görüldüğü, Uluslararası Hanover Ticari Araç Fuarı açılışında açıklandı. 2008 yılının Van of the Year’ı seçilen Peugeot Expert’den sonra, 2009 yılında da Peugeot markası aynı ödülü alma başarısını Bipper modeli ile gösterdi. “Van of the Year” ödülü 1992 yılından itibaren 20 Avrupa ülkesini temsil eden uzman basın jürisi tarafından veriliyor..

  Peugeot 1995 yılında Boxer, 1997 yılında Partner ve 2008 yılında da Expert modelleri ile bu ödülü kazanmıştı. Uzman jüri, ödülü takdim ederken özellikle aracın konseptine dikkat çekti. Hafif ticari araç pazarının girişine konumlandırılan Peugeot Bipper Van, kompakt boyutları, 2,8 m3’e varan iç hacim genişliği, 630 kg’a varan yükleme kapasitesi, pratikliği ve manevra kabiliyeti gibi özellikleriyle müşterinin profesyonel hayatta kullanım beklentilerini karşılıyor, ayrıca Kombi versiyonu ile bir tam aile aracı olduğunu da kanıtlıyor..

  Sempatik stili, yuvarlak ve dinamik hatları ile Peugeot Bipper, özgün bir kişilik sergiliyor. 1.4 HDi motor ile elde edilen 4.5 lt / 100 km yakıt tüketimi ile rakiplerinden farklılaşan Peugeot Bipper, düşük kullanım maliyetleri ile de dikkat çekiyor. Peugeot Bipper’ın hem dizel, hem otomatik, hem de ekonomik motor seçenekleri ve aracın yol tutuş özellikleri uzman jüriyi etkiledi..

  2007 yılının Kasım ayından itibaren Türkiye’de üretilen ve bugüne kadar yaklaşık 50 bin adet üretim rakamına ulaşan Peugeot Bipper’ın birçok Avrupa ülkesinde de satışı devam ediyor. Ayrıca 2009 model yılı ile pazara sunulan Bipper Outdoor da büyük ilgi görüyor.

  Hafif ticari araç pazarında 2007 yılında yenilenen Boxer ve Expert, 2008 yılında ticarileştirilen Partner Tepee ve halen büyük talep gören Partner Origin ve ürün gamını çeşitlendiren Bipper modellerinden oluşan genç ve geniş bir yelpaze sunan Peugeot, hedeflerini aldığı ödüllerle yükseltmeye devam edecek.

  [​IMG]
  [​IMG]

  26.09.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş