Peugeot 308 CC ile üstü açılan keyif

Konusu 'Peugeot' forumundadır ve OrKuN tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  2008 yılının ilk yarısında Avrupa pazarında coupe-cabriolet modeller sınıfında Peugeot, 206 CC, 207 CC ve 307 CC modelleri ile dünya liderliğini eline geçirdi. Tasarlanan ve 2008 yılının 2. yarısında Avrupa pazarına sunulan 308 CC’nin 2009 yılının ilk yarısında Türkiye pazarına sunulması planlanıyor..

  [​IMG]

  Hem coupe hem de cabriolet konfigürasyonda son derece akıcı stili ile dikkat çeken 308 CC’nin kusursuz hatları, büyüleyici ışık oyunları yaratan formlarla vurgulanıyor. Öncelikle yolcularının keyfi için düşünülmüş olan 308 CC, günlük yaşamda da otomobil kullanımını keyifli hale getiriyor. 308 CC’nin dinamik ve esnek iki motor seçeneği otomatik veya 6 ileri düz vites kutusu ile eşleştirilebiliyor.

  Güçlü, karakterli ve estetik

  Kromajlı bir çıta otomobilin ince uzun profilini daha da belirginleştiriyor. 308 CC, gündüz ve gece orijinal bir imza oluşturan kırmızı ışık perdesi teknolojisinin kullanıldığı göz alıcı kırmızı LED’li stop lambaları ve kaslı yapısıyla fark ediliyor.

  İç mekanında otomobilin güçlü ve özgün kişiliği hemen hissediliyor. Özgün kabin tasarımı hatchback versiyondan ayırt ediliyor ve “Grand Tourisme” sınıfına ait prestijli coupe modeller dünyasını yansıtıyor.

  Entegre koltuk başlıklarıyla bir sanat eseri gibi tasarlanan ön koltuklar, ense ısıtıcısından yayılan sıcak havanın geçmesi için bir bölüm içeriyor. Bu özgün çizimin tekrarlandığı arka koltuklar da bir cabriolet için şaşırtıcı genişlikte bir oturma alanı sunuyor.

  Kapıların iç tasarımı hem dinamizmi, hem de sağlamlığı ifade ediyor. Sportif direksiyon, özel tasarımlı gösterge paneli ve siyah lake kaplamalı orta konsol şık iç ambiyansı tamamlıyor.

  CC modellere özgü bir dünya

  Öncelikle yolcularının keyfi için düşünülmüş olan 308 CC, günlük yaşamda otomobil kullanımını keyifli hale getiriyor. Tamamen otomatik açılır tavan, 20 saniyelik açılma ve kapanma süresi içinde dinamik bir coupe ya da zarif bir cabriolet kullanma olanağı sunuyor.

  Dört gerçek koltuklu bir coupe-cabriolet olan 308 CC, eşsiz genişlikte bir oturma alanı sunuyor. 308 CC etkin sürüş özellikleriyle de sürücüsüne büyük bir kullanım keyfi sağlıyor. Geniş tekerlek izleri, alçak oturma konumu, bu model için özel olarak geliştirilmiş yüksek performanslı yürür aksamı, 308 CC’ye mükemmel bir potansiyel sağlarken, sürücüye de tam güvenlik içinde yüksek bir sürüş keyfi sunuyor.

  Dinamik ve esnek iki farklı motor seçeneği

  308 CC’nin dinamik ve esnek iki motor seçeneği otomatik veya altı ileri düz vites kutusu ile eşleştirilebiliyor. Araçta tercihe göre, turbo-kompresörlü, direkt enjeksiyonlu 1.6 I THP 110 kW (150 bg) benzinli motor veya çevreye saygılı 2.0 I HDi FAP Euro 5 103 kW (140 bg) dizel motor kullanılabiliyor.

  Gerçek huzur duygusu

  308 CC, coupe konfigürasyonunda, iç mekandaki rahatlığın vazgeçilmez bir tamamlayıcısı olarak, rekabet ortamında fark yaratan kalitede bir akustik konfor sunuyor.308 CC’nin boyutları önden ve yandan çarpışmaların enerjisine direnç gösterecek ve enerjiyi emecek şekilde tasarlandı. Cabriolet kasa yapısının gerektirdiği güvenlik ekipmanları ile donatıldı. Bunlar arasında, ön koltuklara dahil edilen bir göğüs/basen yan hava yastığı ve dünyada tek olmak üzere, bir kafa yan hava yastığı ile koltuğun pozisyonu ne olursa olsun, vücudun her kısmı için etkin bir koruma düzeyi garanti ediliyor.

  Peugeot 308 CC, koruyucu mimarisi, stratejisini cabriolet siluetine adapte eden akıllı klima sistemi, ısıtmalı koltukları, rüzgar kesici “windstop” ekranı ve ön koltuk başlıklarına yerleştirilen sıcaklık/debi, yön ayarlı gerçek bir sıcak hava koruması oluşturan sıra dışı “Airwave” sisteminin birlikte yarattığı etkiyle, yolcularına bu benzersiz konfor ve keyif düzeyini sunuyor..

  [​IMG]
  [​IMG]
  14.08.2008, Perşembe
   


Sayfayı Paylaş