Peniste Et Beni Çıkması

Konusu 'Sağlık-Genel' forumundadır ve elif tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Peniste Et Beni Çıkması
  Penisin başı veya sapı üzerinde siğiller. Penis üzerindeki siğiller vücudun diğer yerlerindeki siğillere benzer. Bütün siğiller gibi penisteki siğillere de virüsler neden olur. Bu da siğillerin bulaşıcı olduğu anlmına gelir. Cinsel bölgedeki siğiller, cinsel aktivite sırasında, eşe bulaşabilir veya ondan alınabilir. Penisinde siğil olan hastanın eşi de kendisiyle birlikte tedavi olmalıdır.

  TEŞHİS
  Peniste siğiller görünüşlerinden teşhis edilirler. Bazen penis üzerindeki bir oluşum siğil gibi görünse de, aslında cinsel ilişkiyle bulaşan bir hastalığın veya habis bir tümörün belirtisi olabilir. Doktor bu farklı sebeplerden birinden şüpheleniyorsa, teşhis koyabilmek ve gerekli tedaviyi planlayabilmek için testler yapar.

  Penis siğilleri zararsızdır. Ancak, tedavi edilmezse, eşe bulaşabilir ve penis üzerinde de çoğalabilir.

  TEDAVİ - İLAÇ
  Doktorunuz siğilleri yok etmek için sürülecek bir karışım reçetesi yazar. (Eczanelerde reçetesiz satılan siğil ilaçlarından alarak kendiniz sürmeye kalkmayın, çünkü bu ilaçlar penisin derisinden daha az hassas ciltler için hazırlanmıştır) Bazen bu siğilleri yok etmek için daha kapsamlı tedavi gerekebilir: Cryosurgery (çok düşükderecede soğuk uygulamak), lazer operasyonu veya elektrodissekasyon operasyonu gibi.
   


Sayfayı Paylaş