Peki Şimdi Fenerbahçe'de Ne Olacak?

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 11 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Yıldırım'ın başkanlığı bitti mi?
  Fenerbahçe’de şike operasyonu soruşturması çerçevesinde Başkan Aziz Yıldırım’ın tutuklu yargılanacak olması Sarı-Lacivertli kulübün tüzüğü gereği ‘’Başkanlığının sona ermesi’’ durumuna gelmiyor..

  Başkanı ayrı, yönetim kurulu ayrı seçilen Fenerbahçe’de tüzükte yer alan maddeye göre ‘’Başkan ya da her hangi bir yönetici’’ yargılandığı suçtan ‘’Hüküm’’ giyerse, başkanlığı ya da yöneticiliği otomatikman sona eriyor..

  Ancak bu tutuklama kararından sonra Yıldırım’ın istifa kararını kulübe göndermesi bekleniyor..

  Aziz Yıldırım’ın istifasını göndermesi durumunda ise uygulanacak birkaç senaryo var..

  1) Halen tutuklu bulunan asbaşkanlar Şekip Mosturoğlu ve İlhan Ekşioğlu’ndan yoksun bir biçimde 2’nci Başkan Nihat Özdemir başkanlığında toplanacak olan Fenerbahçe Yönetimi Yıldırım’ın istifasını oylayacak. Oylama sonucunda önümüzdeki yıl Mayıs ayında yapılması planlanan olağan kongreye kadar bu istifa kabul edilmeyip, yola bu şekilde devam kararı alınabilir.
  2) Yönetim istifayı kabul edip kendi arasından bir başkan seçerek olağan kongreye kadar durumu idare edebilir.
  3) Ya da yönetim de istifa edip, olağanüstü kongre kararı alır.. Kulüp 1 ay içinde kongreye gider.. Gelen yönetim 2012’nin mayıs ayında yapılacak olağan kongreye kadar görev yapar.

  Tabii tüm bu senaryolar Aziz Yıldırım’ın istifasını göndermesi üzerine kurulu.. Yıldırım istifa göndermezse, kulüpte normal işleyiş sürecek..
   


Sayfayı Paylaş