Pc'de Sağ-Sol Ses Sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar bilgisayarda bugün sabaha kadar herhangi bir problem yoktu streo olarak sağ-sol ayrı ayrı ses alıyordum ancak bugün sabah kulaklığımın kablosu ayağıma dolanmış ve ani bi kalkış yapınca kabloyla birlikte kasa yaklaşık 25 cm hızlı bi şekilde sürüklendi ve sallandı. Hemen tabi bi mp3 açarak sorun olup olmadığını kontrol etmek istedimki çok kötü arkadan gelen bi ses alıyordum vokaller falan bi acayipti bende müzikle uğşaran birisi olarak moralim bozuldu tabi sağ-sol karışık ve de çok arkadan gelen bir ses sonra jakı tam sokmadan denedim hafif dışarıya çıkarttım sesin düzeyi düzeldi yani arkadan gelmiyor. Ses yüksekliği iyi ama sağ-sol sorunu devam ediyor. Kasanın arkasındaki jaklara takmayı denedim aynı sorun var tam sokunca ses düşüyor ve arkadan geliyor hafif çıkartıncada sağ-sol sorunu var. Kulaklıktan kaynaklı bi sorun değil çünkü farklı kulaklık denediğimde de aynı problem var. Sanırım donanımsal bir sorun oluştu? Ses kartı yada jak girişlerinde bi sorun olmuş olabilir?

2. OrKuN Well-Known Member

Ses kartın onboard ise harici bir ses kartı alarak sorunu çözebilirsin.

3. OrKuN Well-Known Member

Onboard olup olmadığını nasıl anlarız artı geçen yıl almıştım kasayı daha garantisi devam ediyor servise göndermelimiyim.

4. OrKuN Well-Known Member

Ses giriş soketleri arka usb portlarının yanında ise onboard demektir. Servise gönderebilirsin ama kullanıcı hatası diyebilirlerde soket giriş yerlerinde bu sürüklenmeden dolayı deforme olmuş ise. Yinede göndermekte fayda var ama bekleyemem dersen al bir tane yeni ses kartı kullan gitsin.

5. EmRe Well-Known Member

direkt servise yolla garantisi işlesin belki anakart değişir üretim hatası falan çıkar...

Sayfayı Paylaş