Pc donuyor ve öğlece kalıyor arkadaşlar

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  7 yıllık pc hiç bir sorun çıkarmadı daha önce ama son 2 ay devamlı mavi ekran çıkıp restart atıyordu virüstendir dedim format attım komple. Bu seferde en küçük bi oyunda bile ekran donuyor hoparlörden ses kesliyor klavyedeki hiç bir tuş çalışmıyor (örn: capslock tuşuna basıyorum klavyede ışık bile yanmıyor) ve mecburen res atmak zorunda kalıyorum sıcaklıkla ilgili hiç bir problemim yok psuyu geçen sene değiştirmiştim fanların hepsi çlşıyor 5 tane fan war bazen vantilatör bile koyuyorum sıcaklıktanmıdır diye ama ondanda değil.
  pc min özellikler geforce fx 5500 256 mb ekran kartı 1 gb ram p4 3 ghz winxp çlştrdığım programlar ve oyunlar çok basit oyunlar örn warcraft pes 6 fifa 99 da bile donuyor yardım ederseniz en azından görüşlerinizi paylaşırsanız çok teşekkür ederim arkadaşlar.
   


 2. BaRıŞ Well-Known Member

  Ramlerin çok dolmuş olabilir özellikle mavi ekran hataları ram'e zarar bile verebiliyor bazen.. İşlemcinede birşey olmuş olabilir.. Eğer 7 yıllıksa o bilgisayar sana değişme zamanının geldiğini hatırlatıyor demektir.
   
 3. BaRıŞ Well-Known Member

  değişme zamanı gelmiş kendini harap etme boş yere emektarı emekli yap :)
   

Sayfayı Paylaş