Pasaport Defter Bedeli 2012

Konusu 'Güncel Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. BaRıŞ Well-Known Member


  2012 Pasaport Defter Bedeli
  Pasaport defter bedeli nereye yatırılır
  e-Pasaport Harç ve Defter Bedelleri

  Pasaport defter bedeli 2012 yılı için 65,50 TL'dir.

  Pasaport defter bedeli nereye yatırılır
  Pasaport defter bedeli yurt içinde nereye yatırılır?
  01.06.2010 tarihinden itibaren umuma mahsus, hususi ya da hizmet e-Pasaportu almak isteyen başvuru sahipleri; Pasaport defter bedellerini "pasaport defter bedeli" adı altında, Harç bedelleri ise "e-Pasaport harç bedeli" adı altında, Maliye Bakanlığı'na bağlı il / ilçenin defterdarlık /mal müdürlüklerine, veznelerine veya Maliye Bakanlığı ile sözleşmesi bulunan aşağıdaki bankalara yatırabilir.

  Türkiye Vakıflar Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatif Bank, Anadolubank, Bank Asya, Citibank, Denizbank, Eurobank Tekfen, Finansbank, Fortisbank, Garanti Bankası, HSBC Bank, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank, T.C. Ziraat Bankası, Tekstilbank, TurkishBank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye İş Bankası

  Alınacak dekontlarda mutlaka TC Kimlik numaranız, adınız ve soyadınız bulunmalıdır. Dekontlar daha sonradan değiştirilemediği için harç miktarınızı pasaport sürenize uygun olarak yatırmanız önem arz etmektedir.

  Yatırılacak harç ve defter bedelleri dekontlarına "tahsil edilmiştir" kaşesinin basılması, 1.nüshasının vatandaşa verilmesi ve dekontta, tahsilatı yapan memurun ıslak imzasının bulunması gerekmektedir.

  Pasaport defter bedeli yurt dışında nereye yatırılır?
  pasaport defter ve harç bedellerini doğrudan başvuruda bulunacağınız konsolosluğa yatırabilirsiniz.

  2012 Pasaport Defter ve Harç Bedelleri
   


Sayfayı Paylaş