Parachromis Managuensis(Jaguar Cichlid), Amerikan Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Amerikan Cichlid
  Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...


  Ortak İsim: Jaguar Cichlid
  Bilimsel Adı: Parachromis Managuensis
  Dağıtım: Orta Amerika
  Beslenme: Etobur
  Mizaç: Çok Agresif
  PH: 7.0-8.6
  Sıcaklık: 25C - 32C
  Maksimum Boy: 35 cm
  Ana renkler: Kahverengi, Siyah
  Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla doğal olarak daha iridir.Erkekler uzun , dişiler ise daha kısadır.Erkeklerde renk bakır ve siyahtır.
  Bakım: Her türlü yemi kabul eder.Akvaryum kayalarla dizayn edilmelidir.Bitki kullanılmamalıdır.Akvaryum büyüklüğü en az 400 litre olmalıdır.
  Üretim: Alt Yumurtlayıcıdır.Üretimi çok zordur.Üretim için çok özel şartların sağlanması gerekir.Su değerlerinin sağlandığı koşullarda, üretim tankında bir damızlık çiftle üretime teşvik için sıcaklık yükseltilmeli ve canlı yem verilmelidir.Ancak böyle bir damızlık çifte ulaşmak için, yavruyken alınan balıklardan en az 8-10 'lu koloni kurulmalıdır. turkeyarena.net
  1000-2000 adet yumurta bırakılır.Döllenmiş yumurtalar bir hafta içinde yavru balık haline dönüşür.Anne ve baba iyi bir koruyucudur.Yavrular daphina ile beslenebilir.
   


Sayfayı Paylaş