Papi Dansı Nasıl Yapılır?

Konusu 'Hobiler' forumundadır ve Nysa tarafından 14 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

 1. Nysa Well-Known Member


  Papi dansı aslında Popping Dansıdır.

  Popping, 1970'li yıllarda Kaliforniya'da ortaya çıkan Funk dansının bir türüdür. Dansçının kaslarını ani bir şekilde kasıp gevşetmesiyle vücudunda oluşturduğu sarsıntılarla ritme uygun şekilde yapılan bir sokak dansı türüdür. Bu tekniğinin içinde kullanılan bir grup illüzyonist dans şekilleri ve teknikleri için çatı terimi olarak kullanılır. Dansçı normal olmayan vücut hareketleri oluşturarak ilginç dans figürleri sergiler.

  Popping bir dans stili CA 1970'lerde çıktı dansın orijinali funk tarzıdır. Mim tarzı hareketleri ve yüz ifadeleri kullanılır. Dansçı bu dansda el, kol ve bacaklarını robotomsu bir tarzda hareket ettirir.

  Bu sürekli değişik hareketleri şarkının ritmine göre uydurur.

  Popping Teknikleri: Popping, birçok dans çeşidini içinde barındıran bir kalıp olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden dans çeşidi farklı tekniklerden oluşmaktadır. Animation denilen stilde dansçı bir film karakterini taklit edermişçesine Stop Motion tekniğini kullanırken, Animatronics stilde bir robot gibi hareketler sergiler. Seçilen dansın stiline ve müzik tarzına uygun şekilde yapılan hareketlerin sınırı yoktur. Genel olarak dansçının kaslarının müziğin ritmine uygun şekilde kasılarak sıçraması ve bu sarsıntıların seri şekilde yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu yapılan hareketlerin tiyatrosal içeriği olmalıdır.
   


Sayfayı Paylaş