Papatya Yağının Cilde Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Papatya Yağının Cilde Faydaları
  papatya yağı cilt, papatya yağı cilde nasıl uygulanır, papatya yağının ciltte kullanımı, papatya yağı yüze sürülürmü

  Papatya Yağının Cilde Faydaları
  Hassas ciltler için tavsiye edilir. Yumuşatıcı ve rahatlatıcıdır. Akne tedavisinde kullanılır. Problemli ciltlerde yara iyileştiricidir. Cildi besler ve pürüzleştirir.

  Mükemmel ve pürüzsüz bir cilt isteyen hanımlara muhteşem bir bakım önerimiz var. Pataya yağı. Hoş aroması, güzel kokusu ve yumuşaklığıyla adeta yeni bir cilt yaratan papatya yağının kullanımı şu şekildedir. Islak veya nemli bir pamuğa bir miktar (yarım çay kaşığı kadar) papatya yağından döküp yüzünüzü bununla güzelce, hırpalamadan, nazik hareketler ile silin. Sonra pamuğu bir kenara bırakıp, elleriniz ile bir-iki dakika hafif bir masaj yapın cildinize.

  45 dakika sonra, cildinizi su ile yıkayın (sabun kullanmayın) ve nazikçe kurulayın. Eğer hassas bir cildiniz varsa yüzünüzü yıkadıktan sonra ıslakken sadece yarım çay kaşığı papatya yağını cildinize masaj yaparak yedirin ve yarım saat sonra bol ılık su ile durulayın.turkeyarena.net Cildinizin pürüzsüzlüğünü siz kendiniz de göreceksiniz. Bu uygulamayı hafta bir yapmanız yeterli olacaktır ve Cildiniz elastikiyet kazanacaktır.
   


Sayfayı Paylaş