Papatya Suyu ve Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 22 Mart 2009 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Papatya Suyu ve Faydaları
  Bileşimindeki uçucu yağ ve etkin maddelerden dolayı modern tıpta ve halk tababetinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Papatya Suyunun Faydaları: Acı tadı nedeniyle iştah açar. Sinir yolu hastalıklarına iyi gelir. Bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Papatya suyu saç rengini açmakta kullanılır. Mide fonksiyonunu düzenleyici, gaz ve safra söktürücüdür. Ağız ve yemek borusu iltihabına iyi gelir. Ağrılı hemoroidlerde, pamukla yapılacak kompresin rahatlatıcı etkisi vardır. Karın ağrısına da iyi gelen papatya suyunun kuvvet verici özelliği vardır. Ateş düşürücü, spazm çözücü, terletici, sinir yatıştırıcı ve sırt ağrılarını giderici özelliği vardır.turkeyarena.net Mide ülseri, gastrit ve bağırsak hastalıkları, kalın bağırsak ve makat yaraları, böbrek, mesane, prostat, bayanlarda rahim iltihabı, miyom, akciğer ve karaciğer yara ve iltihabına iyi gelir.

  Uyarı: Fazla içilmemesi tavsiye edilir. Herhangi bir yan etkisi görülmemiştir.

  Papatya Suyu Nasıl Kullanılır? Yemeklerden sonra günde 3 öğün bir kahve fincanı içilir.
   


 2. elif Moderator

  Saç rengi orta kumral ile koyu sarı arasında değişen kadınlar yaz aylarında papatya suyu sürerek saçlarının rengini güneşle birlikte sarartabilirler. Papatya suyuyla elde edilen görüntü hem son derece doğal oluyor hem de çok ekonomik. Eczane ya da kozmetik ürünleri satılan yerlerden alabileceğiniz papatyayı aktarlarda da bulmanız mümkün.

  Paket halinde kurutulmuş olarak satılan papatya suyunu hazırlamak son derece basit. Paketin üstünde papatyaları kaç litrelik suyla karıştırmanız gerektiği yazıyor. Genelde paketler, 1 litreye uygun olarak hazırlanıyor.

  Papatya Suyu Nasıl Hazırlanır?
  Papatyaları ve suyu bir tencereye koyup iyice kaynatın. Soğuduktan sonra süzgeçten geçirip papatya suyunu bir şişeye doldurun. Güneşe çıkmadan önce her gün hatta dilerseniz günde 2-3 defa saçlarınıza papatya suyu uygulayın ve tarayın.

  Saçınıza papatya sürdükten sonra bir süre güneşte durup güneşin saçınıza mümkün olduğunca çok nüfuz etmesini sağlayın. Bir kaç sefer sonra saçınızın rengindeki açılmayı farkedeceksiniz.

  Papatya suyu bir saç açıcı kadar etkili olmadığı için koyu renk saçların sapsarı olması gibi sonuç vermesi imkansızdır. Fakat saçınızın kendi tonundan en az 2-3 ton açılmasını sağlayıp, saçınıza bir ışıltı katabilirsiniz.
   
 3. Misafir Guest

  yaa bişey söyleyeceğim papatya suyu saçımızı düz yapar mı?
   

Sayfayı Paylaş