Panasonic Lumix GF2: Küçük ve Hafif Fotoğraf Makinesi!

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 1 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. GuNaHKaR Well-Known Member


  [​IMG]
  Panasonic'den hafif ve küçük fotoğraf makinesi!
  Panasonic'in dijital fotoğraf alanında 10. yılını kutlayan markası LUMIX'in en son ürünü olan GF2 alanının en hafif ve en küçük fotoğraf makinesi olma özelliğini taşıyor. Panasonic Lumix GF2 en üst seviyede kullanım kolaylığı sunuyor ve hem fotoğraf hem de video çekiminde yüksek görüntü kalitesiyle dikkat çekiyor.

  Panasonic, Micro Four Thirds standardını kullanan yeni değiştirilebilir lens özellikli dijital fotoğraf makinesi Lumix GF2'yi satışa sunuyor. Kullanımı son derece kolay olan GF2, şaşırtıcı kompaktlığına rağmen yüksek görüntü kalitesinden taviz vermiyor.

  Alanında dünyanın hem en küçük hem de en hafif* makinesi olan Panasonic Lumix GF2, bir diğer kompakt G serisi eseri olan atası Lumix GF1'den boyut olarak %19 oranında daha küçük ve ağırlık açısından da %7 oranında daha hafif olacak şekilde tasarlandı. Üstelik yeni Lumix GF2 flaş ünitesiyle değiştirilebilir lens arasındaki mesafenin kısalığından kaynaklanan parlaklığın azalması etkisini engelleyen yeni pop-up mekanizmalı dahili flaşla donatılmış durumda.

  12.1 megapiksel yüksek hızda Live MOS sensör

  12.1 megapiksel yüksek hızda Live MOS sensör ve yüksek performanslı Venus Engine FHD özelliklerine sahip olan Lumix GF2 yalnızca fotoğrafta değil Full HD video kaydında da yüksek görüntü kalitesini yakalıyor. Üstelik Panasonic Lumix GF2'nin video çözünürlüğü AVCHD formatında Full HD1920 x 1080.

  Kullanım kolaylığını yeni Grafik Kullanıcı Arayüzü ve 460 bin satırlık
  dokunmatik LCD ekranından alan GF2 sayesinde konuya tek bir dokunuşla odaklanmak mümkün. Video kaydını ve iA (Akıllı Otomatik) modunu aktif hale getiren yardımcı butonlar sayesinde GF2'nin kullanımı hem sezgisel hem de rahat.

  Panasonic Lumix GF2 tutuş açısından da son derece rahat. Ayrıca makine ile birlikte gelen PHOTOfunSTUDIO 6.0 yazılımı hem fotoğrafların hem de Full HD videoların düzenlenmesini ve YouTube, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerine yüklenmesini kolaylaştırıyor.

  *Değiştirilebilir lens ve dahili flaş özellikli sistem fotoğraf makineleri
  için 4 Kasım 2010 tarihi baz alındığında.

  Tek dokunuşla çekim ayrıcalığı dünyanın en küçük ve en hafif gövdesinde Panasonic Lumix GF2'nin Otomatik Odaklama fonksiyonu LCD ekrana yapılan tek bir dokunuşla harekete geçiyor. Bu fonksiyon Yüz Tanıma özelliği devredeyken insan yüzlerini daha net ve parlak çekecek şekilde ayarlanabiliyor. iA modunun Akıllı Sahne Seçici özelliği sayesinde üzerine dokunulan konuya uygun sahne modu anında devreye giriyor.

  Yüksek görüntü kalitesi

  Panasonic Lumix GF2 hem kompakt tasarım hem de kullanılabilirliği üst seviyede bir makine olmasının yanında görüntüleme motoru ve sensör teknolojilerinin dengesini kaliteli fotoğraf ve videolarında sergiliyor.

  Lumix GF2'nin üstün şekilde dengelediği özellikler bununla sınırlı kalmıyor. GF2'nin Live MOS sensörü CCD sensörün üstün görüntü kalitesini ve CMOS sensörünün düşük güç tüketimini aynı anda sunuyor.

  Tüm LUMIX G Micro Sistem fotoğraf makinelerinde olduğu gibi Panasonic Lumix GF2 de Toz Giderme Sistemi ile donatılmış durumda. Bu özellik sayesinde lens değiştirme esnasında toz ya da yabancı başka bir madde makineye girdiği zaman fotoğraflarda oluşması muhtemel lekeler engellenmiş oluyor.

  Rüzgar kesme işlevi, 3D fotoğraflar

  1920x1080 çözünürlükte AVCHD Full HD Video Çekme Özelliği Panasonic Lumix GF2'nin üstün fotoğraf çekebilme kabiliyeti Full HD video çekebilme becerisiyle taçlanıyor. AVCHD formatında 1920 x 1080 çözünürlüklü Full HD video (60i/50i'de) çekebilen Lumix GF2, rüzgar kesme fonksiyonuna sahip bir stereo mikrofon yardımıyla sesleri de en az görüntülerde olduğu kadar kaliteli kaydedebiliyor.

  3D fotoğraf ayrıcalığı

  Dokusu ve gerçekliğiyle anları ölümsüzleştirme işlevini konvansiyonel teknolojilerin ötesine taşıyan 3D fenomeni Panasonic Lumix GF2'de de kendisine yer buluyor. GF2'ye takılan Panasonic LUMIX G 12.5mm / F12 3D lens sayesinde cihazın SD hafıza kartına kaydedilen üç boyutlu fotoğraflar Panasonic VIERA 3D Full HD televizyonlarda bambaşka bir görünüm kazanıyor.

  Siyah ve beyaz gibi farklı renk seçeneklerine sahip olan Panasonic Lumix GF2 mart ayından itibaren nakit 1.549 TL'dan başlayan fiyatıyla fotoğraf severlerle buluşacak.

  Bilgi için: Panasonic
  Telefon: (212) 210 69 00
   


 2. pult Well-Known Member

  GuNaHKaR,teşekkürler,kompak makineler bölümüne yazarsan konu kirliliği daha az olur,sevgiler..
   

Sayfayı Paylaş