Panasonic LUMIX DMC-GH1

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 19 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

 1. pult Well-Known Member


  Panasonic LUMIX DMC-GH1

  [​IMG]

  Panasonic D-SLR piyasasında bende varım diyerek şu günlerde güzel ve başarılı hatta nikon pentax ve canon'u kıskandıracak işler yapmaya başladı,bu işlerden sonuncusu GH1,birçok yeniliği barındıran GH1 gayet başarılı bir makine.

  Micro Four Thirds System standardı ile tamamen uyumlu olan Lumix G Micro System kolay ve rahat kullanım sağlayan gelişmiş özellikleri daha küçük boyutlarda kullanıcıya sunuyor. Yeni DMC-GH1 fotoğraf makinesi sadece yüksek kalitede fotoğraf çekme özelliklerine değil aynı zamanda yüksek tanımlı HD 1080/24p ve normal 720/60p (High Definition) video görüntüleri AVCHD formatında kaydetmesi nedeniyle Creative HD Hibrit olarak adlandırılan sınıfta yer alan bir model.

  Lumix DMC-GH1'in güçlü full HD video kayıt fonksiyonu yeni geliştirilmiş 12.1 megapiksel yüksek hızlı Live MOS sensör ve çarpıcı fotoğraf kalitesi sunan iki adet CPU sahibi Venus Engine HD görüntü işlemci tarafından destekleniyor. 10x zum yetenekli değiştirilebilir bir lens olan yeni Lumix G VARIO HD 14-140mm/F4.0-5.8 ASPH./MEGA O.I.S sessiz sürekli otomatik odaklama fonksiyonu ve kolay diyafram ayar imkanı ile özellikle video kaydetmek için tasarlanmış.

  Gelişmiş fotoğraf özelliklerine sahip olan Panasonic Lumix DMC-GH1 sadece fotoğraf değil aynı zamanda yüksel kalitede full HD video kayıt da gerçekleştirebiliyor. Lumix GH1 fotoğraf makinesi Motion JPEG video kayıt yanında 12920 x 1080 piksel yüksek çözünürlükte ve 24 kare/sn hızında ve 1280 x 720 piksel çözünürlükte 60 kare/sn hızda AVCHD (MPEG-4/H.263) formatta High Definition kayıt yapabiliyor. AVCHD formatı geleneksel Motion JPEG formatına kıyasla HD kalitesinde iki kat daha fazla kayıt süresi sağlıyor.
  Yurtdışı fiyatı 1400$
   


 2. ot-gu Genel Sorumlu

  video çekiminin gelişmiş olması güzel tpx
   
 3. pult Well-Known Member

  Yeni çıkacak olan D-SLR makinelerin tamamında standart olacak.
   

Sayfayı Paylaş