Panaque Nigrolineatus (Royal Vatoz)

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Royal Vatoz Balığı

  Bilimsel Adı: Panaque Nigrolineatus
  Dağıtım: Güney Amerika-Kolombia, Venezuela, Brezilya
  Mizaç: Barışçı
  PH: 6.5-7.5
  Sıcaklık: 22C - 26C
  Maksimum Boy: 40 cm
  Varyansları: Tapajos Vatoz, Zeytin Vatoz, Karpuz Vatoz, Tocantins Vatoz, Xingu Vatoz

  [​IMG]

  Cinsiyet: Cinsiyet ayrımı zor olsada, vücutlarının üst kısmında dorsal çıkıntıları daha büyük olan balık erkektir. Dişiler daha yuvarlak bir gövdeye sahiptir. Erkekler dişilerden daha küçüktür.

  Beslenme: Otobur-Kütükleri kırtıklayarak beslenebilir. Ayrıca salatalık, kabak, patates gibi çok çeşitte sebze yiyecek diyeti eksik edilmemelidir. Sebze diyeti içerisinde konserve bezelye favori yemeğidir. Yosun ağırlıklı hazır gıdalarla beslenmelidir.

  Bakım: Akvaryumda balığın yüzeceği geniş alanlar ve saklanacağı kayadan mağaralar olmalıdır. Su kaliteli ve oksijeni bol olarak ayarlanmalıdır. Akvaryumda ahşap kütükleri kırtıklayabilir. Bu sebeple bol sebzeli diyet tavsiye edilir. Bitki tavsiye edilmez. Akvaryumlarda yeterince saklanma yerleri sağlanmalıdır. Gece aktif bir balıktır. turkeyarena

  Üretim: Üretimi zordur. Akvaryumda su azaltılması bilinen yollardan biridir. Sıcaklık yavaş yavaş arttırılmalı. 2 hafta sonra, biraz daha soğuk su ile akvaryum %80 doldurulmalıdır. Üreme için geniş akvaryumlar gereklidir.
   


Sayfayı Paylaş