Pamukkale Tarihi ve Turistik Yerleri

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

 1. GamZe Moderator


  Pamukkale Tarihi ve Turistik Yerleri
  Pamukkale'de gezilecek yerler aka gelince ilk önce Pamukkale traverterleri akla gelir Pamukkaleye giden herkes mutlaka traverterleri ziyaret etmelidir. Bu traverterlerin ziyaret edilmesinin en büyük nedeni ülkemizde bu yapının eşi benzerinin olmamasıdır.

  Pamukkale travertellerinin özelliklerinden biri ise şifalı suların bulunması buradaki şifalı sular hastalıklara faydalıgelmektedir. Ayrıca bölgedeki kaplıcalarda mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. Pamukkale yer altı suları açısından zenginolduğu için doğal olarakta kaplıcalar bölgede etkili biçimde yer almaktadır. Bu kaplıcalar aynı Pamukkale traverterleri gibihastalıklara şifa sağlamaktadır. Ayrıca bölgenin önemli bir tarihi geçmişi bulunmaktadır. Bu yüzden sakın Pamukkale müzelerini gezmeden tatilinizi noktalamayıneski zamanda bölgede yaşayan uygarlıklara ait kalıntıların sergilendiği Hierapolis müzesi sizlere güzel yapılar sergileyecektir. Ayrıca bölgenin yaklaşık 20 km uzağında yer alan Hierapolis antik kentinide gezmelisiniz. Bu kent zamanında kutsal kentolarak bilinmektedir bu yüzden kentte bir çok kilise ve dine dayalı yapı bulunmaktadır.

  Pamukkale'nin bir diğer önemli yapısı ise Apollon Tapınağıdır. Bu eski tapınakta dini bir geçmişe sahiptir bölge yaşayan insanlarbu tapınakta Kybele rahibinin burada yaşadığını ve aynı zamanda mağaradaki zehirli gazdan etkilendiğini söylemektedir.
  Detaylı bilgi için aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz...
  Loidikeia
  Tripolis
  Colossae
  Eumania
  Heraklia Salbace
  Tabae
  Dionisopolis
  Apollon Tapınağı
  Sebastopolis
  Anava
  Attuda
  Apollonia Salbace
  Hierapolis
  Pamukkale Travertenleri
  Pamukkale Karahayıt Kaplıcası
  Pamukkale Termal Turizm Merkezi
  Pamukkale Kaplıcaları
  Karahayıt Kırmızı Su
   


Sayfayı Paylaş