Pakistan yöresel kıyafetler

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 28 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR Super Moderator


  Pakistan yöresel kıyafetleri resimleri
  Pakistan kıyafetleri giysileri nelerdir resimleri, yöresel pakistan kıyafetleri elbiseleri, pakistan yöresel kıyafetleri hakkında

  Pakistan Geleneksel Giyim
  Şalvar (şalvar qameez) Pakistan milli elbise. Salwars çeşitli tarzlarda tasarlanan gevşek pantolon vardır. Başlangıçta, salwars bezemeler veya fantezi cutwork ile dibe doğru alevlendi edildi. Günümüzde, aynı birçok varyasyon vardır. Zaman zaman, salwar alt dar ve bulabilir. Şalvar özellikle erkekler gibi kadınlar için, Pakistan kutlanan festivaller sırasında önemlidir. Şalvar nedeniyle konfor faktörü de popüler. Salwar daha kısa bir süre önce ipli ve yardımıyla bel bağlıdır; elastik aynı amaç için kullanılır. Uyum genellikle şalvar veya sivrilen olduğunu. Dar sıkıca salwars churidars olarak bilinir. Bu bile Hindistan'da son yıllarda bir öfke haline gelmiştir.

  Kameez şalvar salwar giyilen geniş ve gevşek tunik olduğunu. Erkekler gibi kadınların renkler kullanılır, sara, silüetler ve kullanılan süslemelerden tür bir fark ile, aynı kıyafetleri giymek. Dantel ile dokuma İlginç desenler kameez için kadınlık eklemek için kullanılır. Kadınlar da Şalvar bir Dupatta kullanın. Renk ve desen tüm topluluk başına koordine edilir, çünkü Dupattas Şalvar ile birlikte kullanılabilir bez uzun metre vardır. Kadınlar da eşarp ya da baş ve boyun alanı etrafında sarmak için kullanılan Şalvar ile şal giyerler. Sentetik veya pamuk dokuma çeşitli Şalvar oluşturulmasında kullanılmaktadır.

  Sherwani 18. yüzyılda Hindistan kökenli olsa da, Pakistan erkekler için ulusal bir elbise. Kapalı geç, kadınlar için tasarlanmış sherwanis popülerlik kazanmaktadır. Bir sherwani bir salwar giyilen uzun bir kattır. Sherwanis genellikle ağır kumaşlardan yapılır.

  Achkan henüz Pakistan bir başka önemli elbise. Bir achkan da Hindistan'da 19. yüzyılda kökenli uzun bir ceket vardır. Bu uzun diz her şekilde ulaşma kollu palto vardır. Zaman zaman, achkan daha düşük gidebilirsiniz.

  Apart Hindistan ile benzer çizgiler üzerine, Pakistanlılar tarafından giyilen geleneksel kıyafetler başka, bir de batı kıyafetleri diğer formları görebilirsiniz. Ama geleneksel kıyafetler kesinlikle bugün bile modern toplumda güçlü bir konuma sahiptir.

  [​IMG]

  [​IMG]
   


Sayfayı Paylaş