Özürlü Memur Seçme Sınavı Belli Oldu

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 7 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı Başvuru Tarihi Belli Oldu
  2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) 29 Nisan'da yapılacak

  2012 Engelli Memur Seçme Sınavı tarihi belli oldu
  Nisan 2012’de, engelliler arasında yapılacak sınavla, Kamu’ya yaklaşık 30.000 engelli personel alınacağı tahmin ediliyor.

  “Özürlü Memur Seçme Sınavı” (ÖMSS), 03/10/2011 tarih ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca, ÖSYM tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. ÖMSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabilirler. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 20 Şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 Mart 2012 tarihinde sona erecek.

  İlköğretim kurumları mezunu engelli adaylar sınava girmeyecekler. İlköğretim (ilkokul / ortaokul) mezunu olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan engelliler sadece kuraya katılmak için başvuru yapabilirler. Bu adaylar için başvuru süresi 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 Mayıs 2012 tarihinde sona erecek.

  Sınav sonuçları her engel grubunun kendi içinde değerlendirilmesi ile belirlenecek. Bu nedenle, tüm adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden önce, bulundukları il ya da ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden başvuru yapacakları engel grubunu belirtir onaylı “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” belgesi almaları gerekiyor.

  Ortaöğretim Okulları Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri, ÖMSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklar. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2012-ÖMSS Kılavuzu’nda yer almakta. ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu Kılavuz’u dikkatle incelemeleri gerekiyor. Söz konusu kılavuza;

  2012 ÖMSS kılavuzu

  adresinden ulaşabilirsiniz. Bu sınava katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyorum.

  Kaynak: Hürriyet Ayşegül Domaniç

  Özürlü Memur Seçme Sınavı'nın Ayrıntıları Belli Oldu
   


Sayfayı Paylaş