Ozon Yağı ve Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ozon Yağı ve Faydaları
  Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur.

  Ozonlanmış yağ cilt bakımı konusunda devrim niteliğinde. Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağı içinde jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor.

  Bebek gibi bir tene sahip olabilmek ozonlanmış yağla mümkün. Sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, güçlü bir cilde sahip olabilmek için ozonlanmış yağ en uygun çözüm.

  Ozon Yağının Faydaları
  • Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamakta.
  • Virüslerin organizmalara verdiği zararlı etkilerin azaltılmasında ve giderilmesinde.
  • Görme bozuklukları, arpacık, göz iltihabı, kuru göz gibi tüm göz hastalıklarında.
  • Hücre yaşının ilerlemesi ve buna bağlı olarak gelişen kronik yorgunluk durumunda.
  • Beyin hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmakta ve zeka fonksiyonlarını düzenlemekte.
  • Cinsel fonksiyonların düzenlenmesinde, cinsel organda oluşabilecek yaraların tedavisinde.
  • Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı yok etmekte.
  • Kanser hastalarının kemoterapiden gördükleri zararları azaltmakta hücre iyileşmesini, hücre yenilenmesini hızlandırmakta.
  • Özellikle şeker hastalarında sebepsiz oluşan ve zor iyileşen yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırmakta.
  • Stresin neden olduğu kan damarlarının daralması durumunda, damarları gevşetmek ve neticede stresin yarattığı gerginlik etkisini azaltmakta.
  • Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında.
  • Büyük eklem romatizması, Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF), eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde.
  • İdrar zorluğu, mesane iltihabı, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarının iyileşme süreçlerinin hızlanmasında ve koruma amaçlı kullanımında.
  • Tuvalete çıkma bozukluğu, bağırsak kanseri, kolit, tenya, kıl kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bağırsak fonksiyonlarının tedavisine destek olarak.turkeyarena.com
  • Sinirsel hastalıklar, buna bağlı gelişen vücut fonksiyon aksaklıkları, kas yapısını bozan sinir hastalıklarında, kasların ve sinir sisteminin güçlenmesinde.
  • Yaşlanmaya bağlı hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarında, yaşlanmanın etkilerini azaltmakta.
  • Oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının hızlanması ve hücrelerinin azalmasını sağlamakta, selülit görünümünü azaltmak ve yok etmekte.
  Ozon Yağı Nasıl Kullanılır?
  Aft ve ağız yaralarında bir iki damla ozonlu yağ pamuğa damlatılarak ağız içi silinir yada küp şeker üzerine damlatılıp pastil gibi emilebilir.

  Selülit ve varis için bileklerden yukarı doğru masaj yapılarak uygulanmalıdır.

  Uçuk ve dudak çatlakları için gece yatmadan önce sürülmelidir.

  Pişik ve kızarıklıklarda bölgeye uygulanmalı uzun süre su ile temas edilmemesi sağlanmalı, en ideal gece uygulanmasıdır.

  Sinir sıkışmaları eklem ve kas ağrılarında yedirilerek masaj yapılmalı gün içerisinde tekrar edilmelidir.

  Cilt bakımında hücrelerin yenilenme sürecini desteklemesi için gece yatmadan önce birkaç damla ozonlu yağ cilde tatbik edilmeli ve sabaha kadar beklemelidir. Uygulandığı bölgede kan akışını sağladığı için ağrılarda yorgunlukta uygulanmalıdır.

  Açık yara ve yanık üzerine uygulamalarda kısa sürede başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Açık yara üzerine tatbiki yine birkaç damla damlatılıp bölgenin sarılması şeklinde olmalıdır.

  Kızarıklıklar ve alerji içinde kullanılmaktadır. Saç derisinde kaşıntı ve pullanmayı günlük düzenli kullanımlar sonunda gidermektedir. Sedef-egzama gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur.turkeyarena.com

  Yapılan bilimsel çalışmalara göre “ozonlu yağ” kullanımından sonra en belirgin duygu kişinin kendini daha iyi ve zinde hissetmesidir. Uzun süreli korunabilmesi için her kullanım sonrasında ağzı kapalı olacak şekilde buzdolabında saklanmalıdır. Dondurucu bölüme konmamalıdır.
   


 2. mydg Member

Sayfayı Paylaş