Ozon Yağı İçilirmi

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 13 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. elif Moderator


  Ozon Yağı İçilirmi
  Haricen kullanılır. İlaç değildir.

  Aft ve ağız yaralarında bir iki damla ozonlu yağ pamuğa damlatılarak ağız içi silinir yada küp şeker üzerine damlatılıp pastil gibi emilebilir.

  Selülit ve varis için bileklerden yukarı doğru masaj yapılarak uygulanmalıdır.

  Uçuk ve dudak çatlakları için gece yatmadan önce sürülmelidir.

  Pişik ve kızarıklıklarda bölgeye uygulanmalı uzun süre su ile temas edilmemesi sağlanmalı, en ideal gece uygulanmasıdır.

  Sinir sıkışmaları eklem ve kas ağrılarında yedirilerek masaj yapılmalı gün içerisinde tekrar edilmelidir.

  Cilt bakımında hücrelerin yenilenme sürecini desteklemesi için gece yatmadan önce birkaç damla ozonlu yağ cilde tatbik edilmeli ve sabaha kadar beklemelidir. Uygulandığı bölgede kan akışını sağladığı için ağrılarda yorgunlukta uygulanmalıdır.

  Açık yara ve yanık üzerine uygulamalarda kısa sürede başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Açık yara üzerine tatbiki yine birkaç damla damlatılıp bölgenin sarılması şeklinde olmalıdır.

  Kızarıklıklar ve alerji içinde kullanılmaktadır. Saç derisinde kaşıntı ve pullanmayı günlük düzenli kullanımlar sonunda gidermektedir. Sedef-egzama gibi birçok alanda kullanımı mevcuttur.

  Yapılan bilimsel çalışmalara göre “ozonlu yağ” kullanımından sonra en belirgin duygu kişinin kendini daha iyi ve zinde hissetmesidir. Uzun süreli korunabilmesi için her kullanım sonrasında ağzı kapalı olacak şekilde buzdolabında saklanmalıdır. Dondurucu bölüme konmamalıdır.
   


Sayfayı Paylaş