Öyle Bir Geçer Zaman Ki Bölüm Özetleri 2011/2012

Konusu 'Diziler' forumundadır ve Balako tarafından 15 Eylül 2011 başlatılmıştır.

 1. Balako Well-Known Member


  41. Bölüm fragmanlarının kısa özeti :

  Tüm aile evde iken kapı çalar ve Cemile kucağında Mustafa ile kapıyı açar. Tüm gözler kapıyı çalanı görmek veya duymak için yönelir. Kapıyı açan Cemile karşısında ağlayan gözlerle Caroline'i bulur.

  Osman, 1970'li yıllara gelindiği dizimizde ilk Televizyon ile karşılaşmasını anlatır. Tüm mahalleli pencere önünde itiş, kakış camdan bir kutudan beliren resimlere odaklanırlar, pür dikkat nefessiz ve ürkek.

  Osman ve Annesi, eski evlerini ziyarete giderler. Bu an bize Cemile'nin, çocuklarını büyüttüğünü, o sevinç, acı dolu hatıraların kaynaştığı eski evini Ali'den aldığına işaret eder... 41. Bölüm dizinin bitmeyen heyecan dolu akışıyla devam edecek. Haftaya salı tüm cevapları bulabilirsiniz.

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 41. Bölüm İnternet Özel Fragmanı ;  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 41. Bölüm 1. Fragmanı ;  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 41. Bölüm 2. Fragmanı ;

   


 2. Balako Well-Known Member

  Ali Kaptan Per Perişan 42. Bölüm Özeti:  İş bulamayan Ali Kaptan elinde avucunda ne varsa satıyor.Bu durum, Cemile’nin gözünden ise kaçmıyor.

  [​IMG]

  Ali Kaptan’ın ardından, Carolin’in de sürpriz ziyareti herkesi tedirgin eder. Özellikle de Hasefe Anne bu duruma çok öfkelenir. Ancak Carolin bebeğinden kolay kolay vazgeçecek gibi değildir. İş bulamayan Ali Kaptan, elde avuçta ne varsa satmaktadır. Bu durum Cemile’nin gözünden kaçmaz. Sağlığı henüz düzelmemiş olan Aylin, Soner ile birlikte hâlâ çiftlik evindedir. Ağabeyinin varlığından şüphelenen Murat, Süleyman’ı takibe aldırır. Uzun bir aradan sonra birlikte oldukları sayılı dakikaların tadını çıkartmaya çalışan Aylin ve Soner’in sürpriz bir ziyaretçileri vardır. Mete’nin kalbini kazanmaya çalışan Jale, Necati’den faydalı bilgiler edinir ve bunları kullanmak için hemen harekete geçer. Sebep olduğu acıların bedelini ödeme sırası Carolin’dedir. İş arayan ve bir türlü bulamayan Carolin’in karşısına Cemile sürpriz bir teklifle çıkar.
   
 3. Balako Well-Known Member

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 43. Bölüm Özeti:  Ali Kaptan çılgına dönüyor
  Cemile, Caroline'e Mustafa için para verince olanlar oluyor.

  İş için Cemile'nin kapısına giden Caroline, temizlik işiyle karşılaşınca şok olmuştu. Yıllar önce Cemile'nin temizlik işine gittiğini öğrenen Neriman'la Caroline, onun temizlik yaptığı eve misafirliğe giderek, Cemile'yi Osman'ın gözü önünde küçük düşürmüşlerdi. Cemile, bunun intikamını almak için, Caroline'e temizlikçilik işini vermiş, Caroline, bu iş karşısında şaşkına dönünce Cemile, evlatları için zamanında kendisinin de temizlik yaptığını hatırlatmıştı.

  Dizinin yeni bölümünde, izleyiciyi yine heyecanlı sahneler bekliyor. Cemile Caroline'e Mustafa için para veriyor. Parayı alan Caroline, bunu Ali Kaptan'la paylaşınca, Cemile'nin bu parayı sadaka niyetine verdiğini düşünen Ali Kaptan çılgına dönerek parayı sokağa savuruyor.

  Aylin'le Murat için artık ayrılık vakti gelmiştir. Öte yandan Mete, git gide Jale'ye kapılmaya başlamıştır. Bir yanı ondan uzak dururken, bir yanı yakınında olmayı istiyor. Berrin çalışmak istiyor, Hakan şiddetle buna karşı çıkıyor. Hakan'ın babası Cemile'ye onu işten çıkartması için gözdağı veriyor.
   
 4. Balako Well-Known Member

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 44. Bölüm Özeti:

  Berrin, Hakan'ın tüm olumsuz tavırlarına rağmen işe başlar. Ancak ilk iş gününde onu bir sürpriz beklemektedir. Ahmet yurt dışından dönmüş ve aynı hukuk bürosunda işe başlayacaktır.

  SONER MURAT'IN PEŞİNDE

  Soner, bir anda ortadan kaybolan kardeşi Murat'ın peşindedir. Suçluluk duygusu ile hareket eden Soner kendine engel olamaz ve Aylin'in kalbini kırar. Soner'in bu tavrı Aylin'i oldukça üzer.
  Arif ile rekabet içinde olan minik Osman, Gülden'i etkilemek için yine iş başındadır. Lemi'nin bahçesinden izinsiz incir alan Osman, aldığı İncir'i Gülden'e vermek ister. Fakat Arif'le kavgaya tutuşunca incir öğretmenin yüzüne gider. Osman Gülden'i etkilemeye çalışırken kendini yine öğretmen karşısında ceza yerken bulur. Cemile, Osman'ın yaramazlıkları yüzünden okula gelmek zorun da kalır. Gülden'e olan aşkını annesine itiraf eden Osman'ın televizyon sevdası ise hala geçmemiştir. Osman annesinden televizyon alması isteğini tekrarlar.

  Hakan'ın babası Ekrem Tatloğlu tarafından atölyesi kundaklanan ve o sırada atölyeye gelen Cemile, Ekrem Tatlıoğlu'nun adamları tarafından ölüme terk edildi. Ekrem Tatlıoğlu'nun tehditlerine pabuç bırakmayan Cemile'nin atolyesi kundaklandı. Cemile atolyesini kapattıktan sonra bir şey unuttuğunu far eder ve atölyeye geri döner. Kapıyı açtığında atölyesinin kundaklandığını gören Cemile bağırır ancak, Ekrem Tatlıoğlu'nun adamı Cemile'yi etkisi hale getirir ve atölyeyi ateşe verir.

  CEMİLE'Yİ ALİ KURTARACAK

  Atölyede yangını gören Ali, hemen atolyeye gitti. Ancak atolyede Cemile'nin alevler içerisinde yerde baygın halde olduğunu görür. Ali Kaptan'ın Cemile'yi kurtarmak için alevler içerine dalıp dalmayacağı merak konusu olurken, fenomen dizi bu heyecanı gelecek bölüme bıraktı.

   
 5. Balako Well-Known Member

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 45. Bölüm özeti.

  Ali Kaptan, Cemile için hiç düşünmeden kendini alevlerin içine atıyor.

  Ekrem Tatlıoğlu’nun talimatı ile atölye kundaklanmış, alevler her yeri sarmıştır. Ancak içerde Cemile’nin olduğundan kimsenin haberi yoktur. Mahalle esnafı Cemile’nin atölyeye geri döndüğünü ve içerde olabileceğini söylemesi üzerine Ali Kaptan hiç düşünmeden kendini alevlerin içine atar.

  Kötü haber tez duyulmuştur. Berrin ve Hakan da hemen olay yerine gelirler. Kardeşi Murat’tan bir türlü haber alamayan Soner her geçen gün biraz daha Aylin’den uzaklaşmaktadır. Bu durum Aylin’i kahretmektedir ancak yapabileceği çok fazla bir şey yoktur. Carolin ise yakaladığı fırsatı hemen değerlendirir. Soner ile arkadaşlığını ilerletmeye çalışır ve ona şaşırtıcı bir teklifte bulunur.

  Sahne aldığı gazinoda büyük ilgi gören Mete sonunda Jale’nin kim olduğunu öğrenir. Gülden’i etkilemek adına eve televizyon aldırmak için uzun zamandır ter döken Osman sonunda muradına erer.

  Selma ile evlenen Kenan sonunda amacına ulaşır ve holdinge girer. Ancak holdingdeki ilk iş gününde Kenan’ı hiç ummadığı bir sürpriz beklemektedir.

   
 6. Balako Well-Known Member

  Öyle Bir Geçer Zaman Ki 46. Bölüm Özeti:

  Cemile’nin, Karcı Holding’in başına geçme kararı başta Kenan olmak üzere herkesi şaşırtır. Bu durum Kenan ve yancısı İbo’nun hiç hoşlarıa gitmez. Hedefine giden yolda karşısına çıkan Cemile engelini kaldırmak için Kenan yeni bir plan yapar. Ayrıca ağır ağır Selma’yı Cemile’ye karşı doldurmaya da başlar.

  Soner’in ofisine giden Aylin orada büyük bir sürprizle karşılaşır. Yeni işinde Ahmetle çalışmak zorunda olan Berrin zor vakitler geçirmektedir. Aylin de kendisi için zor bir karar alır ve aşk acısı çeken iki kızkardeş, annelerinden destek almak için eskisi gibi aynı çatı altında bir araya gelir. Soner tarafından reddedilen Caroline, hiç ummadığı bir anda kendisine yandaş bulur, bu kişi Mesude’dir. Her ikisinin de amacı farklı olsa da, Soner ve Aylin’e karşı beraber hareket etme kararı alır.

  Sesi kısılan ve sahneye çıkamayan Mete, Jale’nin oyununa gelir. İlk defa Jale’nin aslında hiç de göründüğü gibi birisi olmadığı ortaya çıkar.

  Lemi’nin bahçesine giren Osman bu sefer yakalanır, üstelik Cemile de durumu öğrenir.

   

Sayfayı Paylaş