Otomatik Güncelleştirmeyi Açma veya Kapatma

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 14 Şubat 2011 başlatılmıştır.

 1. EmRe Well-Known Member


  Windows programının önemli güncelleştirmeleri kullanılabilir olduklarında yüklemesini sağlamak için, otomatik güncelleştirmeyi etkinleştirin. Önemli güncelleştirmeler, gelişmiş güvenlik ve güvenilirlik gibi önemli avantajlar sağlar. Windows programını, kritik olmayan sorunları giderebilecek ve bilgisayar kullanma deneyiminizi artırmanıza yardımcı olabilecek önerilen güncelleştirmeleri otomatik olarak yükleyecek biçimde de ayarlayabilirsiniz. İsteğe bağlı güncelleştirmeler ve Microsoft güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yüklenmez veya kurulmaz.

  Otomatik güncelleştirme ve Windows güncelleştirmelerini yükleme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bkz. Windows 7'de Windows güncelleştirmelerini yükleme.

  Microsoft tarafından yayımlanan güncelleştirme türleri hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Yardım ve Destek web sitesindeki Microsoft güncelleştirme terminolojisi makalesine bakın.
  1. Windows Update'i açmak için Başlat düğmesini [​IMG] tıklatın. Arama kutusuna Update yazın ve sonuç listesinde Windows Update'i tıklatın.
  2. Sol bölmede Ayarları değiştir’i tıklatın.
  3. Önemli güncelleştirmeler altında, istediğiniz seçeneği tıklatın.
  4. Önerilen güncelleştirmeler altında Önerilen güncelleştirmeleri, önemli güncelleştirmeleri aldığım gibi ver onay kutusunu işaretleyin, sonra Tamam'ı tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
  Ayrıca, Tüm kullanıcıların bu bilgisayarda güncelleştirme yüklemelerine izin ver onay kutusunu seçerek istediğiniz kimselerin güncelleştirme yüklemesine izin vermek isteyip istemediğinizi belirtebilirsiniz. Bu, yalnızca güncelleştirmeler ve el ile yüklenen yazılım için geçerlidir; otomatik güncelleştirmeler, kullanıcıya bakılmaksızın yüklenir.
   


Sayfayı Paylaş