Otokar, Otoyol'u satın alıyor

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  Otokar, Otoyol Sanayi A.Ş'ye ait fabrika, tesis ve arsaların, 47,5 milyon dolar değerle satın alınmasına yönelik işlemlerin başlanmasına karar verdiğini bildirdi.

  [​IMG]

  Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş'den Borsaya gönderilen yazıda, yönetim kurulunun, şirketin savunma sanayi ve ticari araçlarda yürüttüğü projeler ve bu projelere bağlı olarak ortaya çıkan kısa ve uzun vadeli yatırım ihtiyaçlarını değerlendirildiği belirtildi. Bunun sonucunda şirketin genişleme alanında yer alan ve bir bütün olarak satışa çıkarılan Otoyol Sanayi A.Ş'ye ait fabrika, tesis ve arsaların, Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili tebliği uyarınca düzenlenen değerleme raporundaki değere uygun olarak 47,5 milyon dolar değerle satın alınmasına yönelik işlemlere başlanmasına karar verildiği bildirildi. Açıklamada, A Pozitif Gayrimenkul Değerleme A.Ş'nin bulduğu değerin 56 milyon 700 bin YTL olduğu belirtildi.
  Açıklamada ayrıca, Otoyol Sanayi A.Ş sermayesinin yüzde 53,95'i ve Otokar'ın sermayesinin yüzde 44,68'inin Koç Holding A.Ş'ye ait olduğu, alınan fabrikanın, tesis ve arsaların bedelinin şirketin 31 Aralık 2007 tarihli bilançosunda yer alan aktif toplamının yaklaşık yüzde 19'una karşılık geldiği ifade edildi.


  05.09.2008, Cuma
   


Sayfayı Paylaş