Otoda ikinci ele rağbet azaldı

Konusu 'Oto Haber' forumundadır ve OrKuN tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

 1. OrKuN Well-Known Member


  16 Mart'ta yürürlüğe giren
  ve otomobillerde yüzde 19'a varan ÖTV indiriminin ardından vatandaşların sıfır otomobili tercih etmesinden dolayı 2'nci el otomobil satışlarında durgunluk yaşanıyor. Bolu Galericiler Sitesi önünde hafta sonları açılan oto pazarında galericiler araç satışlarının az olmasından şikayetçi.

  Galericiler Sitesi'nde iş yeri bulunan 20 yıllık galerici Erdoğan Akı, ÖTV indiriminin ardından sıfır araçlara ilginin daha çok arttığını ve ikinci el araç satışlarında kısmen düşüş yaşandığını belirtti. Araçlarda iki ay öncesinin fiyatları ile şu anki fiyatların aynı olduğunu ifade eden Akı, şöyle konuştu: "Yapılan vergi indirimi sadece fabrika stoklarının eritilmesine yaradı. Araç fiyatlarına zaten bir zam yapılmıştı arkasından da ÖTV indirimi yapılınca fiyatta pek de bir indirim olmadı. İkinci el araç satışları oldukça durgun. ÖTV indiriminin süresinin bitmesinin ardından tekrar ikinci el otomobile rağbet olacağını düşünüyoruz."

  [​IMG]
  16.04.2009, Perşembe
   


 2. mecay Well-Known Member

  0 otomobillerede ötv indirimi abartıldığı kadar olmadı ki dedikleri gibi önceden bir zamn geldi ve sonra ötv geldi birde 2. ellerde satış yok ama ucuzlamada yok arabalarda her nehikme ise

  bn bundan 4-5 ay önce cj5 lere baktım fiyatları nerede ise inmek yerine pahalanmış bile
   

Sayfayı Paylaş