Opera Widgets Bileşenler

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opera Bileşenlerini Ekleme ve Kaldırma

  Opera Widgets yani Opera Bileşenleri Firefox taki eklentilere benzer uygulamalardır.Ve pek çok amaca uygun,eğlenceli bileşen bulmak mümkündür. Şimdi sizlere bu bileşenlerin opera ya kurulumunu anlatmaya çalışacağım. Bunun için ilk yapmamız gereken Opera yı bilgisayarınıza kurmak olacaktır. Şimdi işlemlere geçelim.

  1- İlk önce BURADAN Opera'nın Widgets(Bileşenler)sayfasına gidiyoruz ya da siz menü çubuğundaki BİLEŞENLER>BİLEŞEN EKLEdiyerek te aynı sayfaya ulaşabilirsiniz.

  2- Bileşenler sayfasına geldiğimizde sunulan bileşenlerden isteğimizi seçiyoruz ve hemen bileşenin altındaki LAUNCHbutonuna tıklıyoruz.

  3- Yükleme işlemi bittiğinde bileşenimizi görüyoruz ve hemen altında yüklenen bileşenin kalmasını isteyip istediğimizi soran bir uyarı penceresi çıkıyor.EVET diyoruz ve işte bu kadar....Bileşenimiz hazır...

  4- Bileşenimizi kurduk ama artık istemiyoruz ve kaldırmak istiyoruz.Kaldırma işlemi içinse ilk önce menü çubuğundakiBİLEŞENLER>>BİLEŞENLERİ YÖNET dizinine gidiyoruz.

  5- Burada karşımızda bileşenimizi görüyoruz.Bileşeni işaretleyipSİL diyoruz.İşte kaldırma işlemi de bu kadar...Kolay gelsin...
   


Sayfayı Paylaş