Opera Unite Nedir Ne İşe Yarar

Konusu 'İnternet' forumundadır ve oguzturk tarafından 28 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. oguzturk Administrator Staff Member


  Opera Unite Nedir Opera Unite Ne İşe Yarar

  Opera, bir web tarayıcısından beklentilerinizi sonsuza dek değiştiriyor. Opera Unite içindeki özelliklerden bazıları şöyle.

  MyOpera Genişleyecek

  Opera'nın yeni servisi Unite ile belki de en büyük kazancı, MyOperatopluluğunda kısa zamanda gözleyeceği büyük artış olacak. Zira Opera 10'un kilit özelliği Unite'ı kullanmak için uyumlu tarayıcıyı indirdikten sonra,MyOperahesabı açmanız gerekiyor. Tek adımda ve çok kısa süren bu işlemin ardından,Opera Unite'ın tüm hizmetleri önünüze sergileniyor.

  Paylaşımın Kralı Opera

  Opera Unite menüsünün en üstünde yer alanFile Sharing, bilgisayarınızda bulunan klasörleri MyOpera'da paylaşıma açmanızı sağlıyor. Bunun için paylaşmak istediğiniz klasörü hedef olarak gösterip, sonunda verilen bağlantıyıMyOperakullanıcılarına göndermeniz yeterli.

  Opera'ya Not İliştirin

  Fridge adlı servisi, üzerine not yapıştırabileceğiniz birbuzdolabıgibi düşünebilirsiniz. Üstelik sadece siz değil, kendi bağlantınızı paylaştığınız tümMyOperacemiyeti de istedikleri türde yapışkan notları sizin buzdolabınıza ekleyebilecek. Doğum günleri, partiler, toplantılar, aşk itirafları... Aklınıza gelebilecek, birnot kağıdınayazmak isteyebileceğiniz her türlü yazı Fridge ile Opera'da.

  Opera Sosyalleşiyor

  Herkes kendi sohbet platformunu kurar daOperageri kalır mı? MyOpera topluluğunun genişlemesiyle birlikte en sık kullanılacak özelliklerden biri de hiç şüphesizLoungeolacak. Diğer MyOpera kullanıcılarıyla tarayıcınız üzerinden sohbet etmenizi sağlayan bu servise arkadaşlarınızı eklemek için, tıpkı diğerUniteservislerindeki gibi kendi bağlantınızı paylaşmanız yeterli.

  Albümleriniz de Opera'da

  Fotoğraf albümlerini paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tıpkı dosya paylaşım servisinde olduğu gibi, fotoğraf paylaşımında da albümlerin olduğu klasörü hedef göstererek, albümlerinizi görüntüleme işini Operasunucularına devredebilirsiniz.

  Opera Sunucu İşine mi Girdi?

  Bilgisayarınızda barındırdığınız bir web sitesi varsa,Opera Unitesizin için çok daha fazla anlamlı. Zira bu web sitesini artık Opera'nındev sunucularındabarındırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, paylaşmak istediğiniz içeriği belirleyip online dünyaya salmak. Web sitelerini denemekisteyen geliştiricilerden, amatörçalışmalara kadar, Opera web sunucularını sağlam tutabilirse, özellikle bu bölümdençok ekmek yiyecekgibi görünüyor.
   


Sayfayı Paylaş